Բակո Սահակյանը հանդիպել է Բելգիայի, Կիպրոսի եւ Չեխիայի պատվիրակությունների անդամների հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 11-ին հանդիպում է ունեցել «Համագործակցություն հանուն արդարության եւ խաղաղության» խորագրով Արցախի բարեկամների համաժողովի շրջանակներում Արցախի հանրապետությունում գտնվող Բելգիայի, Կիպրոսի եւ Չեխիայի պատվիրակությունների անդամների հետ, որոնց կազմում էին խորհրդարանականներ, քաղաքական եւ հասարակական գործիչներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախ-Բելգիա, Արցախ-Կիպրոս եւ Արցախ-Չեխիա կապերին առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն Արցախին սատարելու գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար պետական պարգեւներ է հանձնել երեք պատգամավորի:

Президент Арцаха провел встречу с членами делегаций Бельгии, Кипра и Чехии
Президент Республики Арцах Бако Саакян 11 октября провел встречу с членами бельгийской, кипрской, чешской делегаций, состоящих из парламентариев,политических и общественных деятелей и находящихся в республике в рамках Форума друзей Арцаха "Сотрудничество во имя справедливости и мира".
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Арцаха, был обсужден ряд вопросов, касающихся связей между Арцахом и Бельгией, Арцахом и Кипром, Арцахом и Чехией.
Президент Саакян вручил государственные награды трем депутатам за значительный вклад в дело содействия Арцаху.