Վճռաբեկը մերժել է վարույթ ընդունել Քոչարյանի փաստաբանական խմբի դիմումը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վճռաբեկ դատարանը մերժել է վարույթ ընդունել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբի դիմումը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց փաստաբանական խմբի անդամ Արամ Օրբելյանը:
«Երկու որոշումների մասով մերժումները, առնվազն Դատալեքս համակարգի համաձայն, կան: Դրանք մենք դեռ չենք ստացել: Կայքում միայն եզրափակիչ մասն է երևում, այսինքն` որոշումների հիմնավորումը, պատճառաբանումը չեմ տեսել: Երբ տեսնեմ, կկարողանանք մեկնաբանել»,- ասաց Օրբելյանը:
Պաշտպաններն իրենց վճռաբեկ բողոքում խնդրել են Վերաքննիչ դատարանի՝ 2019 թվականի հունիսի 25-ի որոշումն ամբողջությամբ բեկանել և օրինական ուժ տալ Առաջին ատյանի դատարանի՝ 2019 թվականի մայիսի 18-ի որոշմանը, Ռ. Քոչարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքը վերացնել և նրան ազատ արձակել:

Court of Cassation rejects to take into examination application of Kocharyan’s lawyers
YEREVAN, SEPTEMBER 25, ARMENPRESS. The Court of Cassation of Armenia rejected to take into examination the application of Robert Kocharyan’s lawyers, lawyer Aram Orbelyan told ARMENPRESS.
“We have not received the decisions yet”, Orbelyan said, adding they will comment when they get acquainted with the decisions.
The lawyers asked the Court of Cassationto suspend the decision of the Court of Appeal of June 25, 2019 and give force to the decision of the Court of 1st instance of May 18, 2019, by which Robert Kocharyan’s preventive measure would be suspended and he would be set free.