Դատարանը մերժեց Քոչարյանի պաշտպանի ներկայացրած գրավի միջնորդությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում հրապարակվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանի ներկայացրած գրավի միջնորդության վերաբերյալ որոշումը:Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, դատավոր Աննա Դանիբեկյանը որոշում կայացրեց Քոչարյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանի միջնորդությունը մերժելու մասին:
Սեպտեմբերի 17-ին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում դատավոր Աննա Դանիբեկյանը որոշում էր կայացրել մերժել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբխափանման միջոց կալանքը վերացնելու ևքրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ պաշտպանների միջնորդությունը: Ռոբերտ Քոչարյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ:

Court denies to release Kocharyan on bail
YEREVAN, SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. A Yerevan court of general jurisdiction has denied to release ex-president Robert Kocharyan on bail.
Judge Anna Danibekyan announced the ruling today at a court session in the Shengavit Courthouse of the Yerevan Court of General Jurisdiction.
Earlier on September 17th, the court had rejected Kocharyan’s motion to drop the criminal proceedings and charges. After that Kocharyan filed another motion requesting to be released from pre-trial detention on bail.
Kocharyan is charged with overthrowing constitutional order and bribery.
Several other former officials are charged with overthrowing constitutional order during the 2008 post-election unrest in Yerevan, a case more commonly known as March 1.