Netflix-ը 200 մլն դոլարի պարտավորագիր Է ստորագրել «Գահերի խաղի» ստեղծողների հետ. The Hollywood Repor
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Գահերի խաղը» հեռուստասերիալի (2011-2019 թթ.) սցենարիստներ Դեւիդ Բենիոֆը եւ Դենիել Ուայսը ֆիլմերի եւ հեռուստաշոուների նկարահանման երկարամյա պարտավորագիր են կնքել Netflix սթրիմինգային ծառայության հետ: Ինչպես օգոստոսի 7-ին հայտնել Է The Hollywood Reporter-ը, պարտավորագրի գումարը կազմում Է 200 մլն դոլար, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: «Մենք HBO հեռուստաալիքի հետ աշխատել ենք 10 տարի եւ մեր երախտագիտությունն ենք հայտնում այդ հեռուստաալիքի բոլոր աշխատակիցներին, որոնց շնորհիվ մենք միշտ մեզ զգացել ենք ինչպես տանը:
Մենք մի քանի ամիս ժամեր շարունակ զրուցել ենք Սինդի Հոլենդի եւ Փիթեր Ֆրիդլենդերի (Netflix-ի փոխնախագահների), ինչպես նաեւ Թեդ Սարանդոսի (ծառայության գլխավոր ֆինանսական տնօրեն) եւ Սքոթ Սթուբերի (պրոդյուսեր) հետ: Մենք նրանց հետ նույն հատվածներն ենք հիշում 1980-ական թվականների ֆիլմերից, մենք հավանում ենք միեւնույն գրքերը»,-հանդեսը մեջբերում Է անում Բենիոֆի եւ Ուայսի համատեղ հայտարարությունից: Նրանք Netflix-ը համարել են նմանը չունեցող ձեռնարկություն: Հանդեսի տվյալներով՝ սցենարիստների հետ պարտավորագրի համար մրցակցային պայքարում սթրիմինգային ծառայությունը հաղթել Է The Walt Disney Company-ին եւ Amazon-ին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

THR: Netflix подписал контракт с создателями "Игры престолов" на $200 млн
Сценаристы телесериала "Игра престолов" (Game of Thrones, 2011-2019) Дэвид Бениофф и Дэниэл Уайсс заключили многолетний контракт со стриминговым сервисом Netflix на съемки фильмов и телешоу. Как сообщил в среду журналThe Hollywood Reporter, сумма контракта составляет $200 млн.
"Мы работали с [телеканалом] HBOна протяжении 10 лет и испытываем благодарность ко всем на этом телеканале, благодаря кому мы всегда чувствовали себя там,как дома. Мы в течение нескольких месяцев по много часов беседовали с Синди Холлэнд и Питером Фридлендером [вице-президентами Netflix], а также с Тедом Сарандосом [главным финдиректором сервиса] и Скоттом Стубером [продюсером]. Мы с ними помним одни и те же отрывки из фильмов 1980-х, нам нравятся одни и те же книги", - приводит журнал выдержку из совместного заявления Бениоффа и Уэйсса,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Они назвали Netflix беспрецедентным предприятием. По данным журнала, стриминговый сервис в конкурентной борьбе за контракт со сценаристамипобедилThe Walt Disney Company и Amazon.