Մեգան Մարքլը 1,8 մլն դոլարով ԱՄՆ-ում վաճառքի Է հանել այն տունը, որտեղ ապրել Է առաջին ամուսնու հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սասեքսի դքսուհի Մեգան Մարքլը, որն այժմ ամուսնու՝ Մեծ Բրիտանիայի արքայազն Հարիի հետ ապրում Է Ֆրոգմորի թագավորական կալվածքում, որոշել Է վաճառել Լոս-Անջելեսում գտնվող իր տունը, որտեղ նա կարճ ժամանակ ապրել Է իր առաջին ամուսնու՝ հեռուստապրոդյուսեր Թրեւոր Էնգելսոնի հետ միասին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմեենպրես»-ը, օգոստոսի 7-ին հայտնել Է Daily Express թերթը:
Նրա տվյալներով՝ չորս ննջարանով երկհարկանի տունը, որը կառուցվել Է 1924 թվականին եւ գտնվում Է Հենքոք-փարքի շրջանում, վաճառքի Է հանվել 1,8 մլն դոլարով: Մարքլը Էնգելսոնին հանդիպել Է 2004 թվականին, երբ նոր Էր սկսել դերասանուհու կարիերան: Զույգն այս տուն Է տեղափոխել 2011 թվականին՝ ամուսնությունից հետո: Ամուսնությունից երեք ամիս առաջ Մարքլին առաջարկել են Ռեյչել Զեյնի դերը՝ Suits հեռուստասերիալում («ֆորս մաժորներ», 2011-2018 թվականներ): Դերասանուհին ստիպված եղավ թողնել տունը եւ տեղափոխվել Տորոնտո, որտեղ Էլ հիմնականում անցկացվում Էին նկարահանումները: Միեւնույն ժամանակ, հրատարակության տեղեկատվության համաձայն, թագավորական զույգը քննարկում Է Լոս-Անջելեսում նոր անշարժ գույք գնելու հնարավորությունը, որն ավելի մոտ կգտնվեր Մեգանի մոր՝ Դորիա Ռեգլենդի տանը: «Մեգանը որոշակիորեն ցանկանում Է տուն ունենալ Լոս-Անջելեսում. նա շատ Է հավանում այս քաղաքը, կենսակերպը եւ կլիման,-թերթին հայտարարել Է տեղեկացված մի աղբյուր:-Ի վերջո, նա Կալիֆոռնիայի աղջիկ Է, եւ նա այնտեղ ավելի ազատ Է շնչում», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Меган Маркл выставила на продажу в США дом, который делила с первым супругом, за $1,8 млн
Герцогиня Сассекская Меган Маркл, проживающая сейчас с супругом британским принцем Гарри в королевском поместье Фрогмор, решила продать свойдома в Лос-Анджелесе, где она короткое время проживала вместе с первым мужем телепродюсером Тревором Энгельсоном. Об этом сообщает в среду газетаDaily Express.
По ее данным, двухэтажный дом в колониальном стиле с четырьмя спальнями, построенный в 1924 году и расположенный в районе Хэнкок-парк, выставлен на продажу за $1,8 млн. Маркл встретила Энгельсона в 2004 году, когда только начинала карьеру актрисы. Пара переехала в этот дом в 2011 году после женитьбы. За три месяца до замужества Маркл предложили роль Рэйчел Зейн в телесериале Suits ("Форс-мажоры", 2011-2018 годы),сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Актрисе пришлось покинуть дом и переехать в Торонто, где в основном и проходили съемки.
В то же время, согласно информации издания, королевская пара рассматривает возможность покупки новой недвижимости в Лос-Анджелесе, которая располагалась бы ближе к дому матери Меган - Дории Рэгленд. "Меган определенно хочет иметь дом в Лос-Анджелесе: ей очень нравится город, образ жизни и климат, - заявил газете информированный источник. - В конце концов, она девушка из Калифорнии и там ей дышится легче".