ՀՀ զինծառայողները հաջող են մեկնարկել «Միջազգային բանակային խաղեր-2019»-ի երկու մրցաձևերում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՌԴ մերձմոսկովյան «Ալաբինո» զորավարժարանում շարունակվում է «Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարը: Օգոստոսի 6-ին ազդարարվել է «Կարգապահության պահապան» և «Դաշտային խոհանոց» մրցաձևերի առաջին մրցափուլերի մեկնարկը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, մասնակից թիմերը կրակային վարժություններ են կատարել զորավարժարանի հրաձգարաններում:
«Կարգապահության պահապան» մրցաձևին մասնակցող ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության ստորաբաժանումը «Մակարով» տեսակի ատրճանակով և ԱԿ-74 ինքնաձիգով խոցել է տարբեր հեռավորության վրա տեղադրված բոլոր թիրախները: Կրակային մրցափուլում փայլուն հանդես են եկել նաև «Դաշտային խոհանոց» մրցաձևին մասնակցող հայ խոհարարները` միաժամանակ կրակ արձակելով թիրախների ուղղությամբ:
Օգոստոսի 7-ին կանցկացվեն մրցաձևերի հաջորդ մրցափուլերը և թիմերը կանցնեն հիմնական վարժանքների կատարմանը:

Военнослужащие РА успешно стартовали в двух турнирах "Международных армейских игр-2019"
На подмосковном военном полигоне Алабино продолжается "Международные армейские игры-2019".6 августа были объявлены первые этапы гонок «Хранитель дисциплины» и «Полевая кухня».
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства обороны РА, команды-участники провели соревнования по стрельбе на стрельбище военного полигона.
В конкурсе «Хранитель дисциплины» подразделение военной полиции Министерства обороны РА с пистолетом типа Макарова и автоматом АК-74 поразило все цели на разных расстояниях.
Армянские кулинары, участвующие в конкурсе «Полевая кухня», также блестяще выступили в огневых упражнениях, одновременно стреляя по мишеням.