Հայտնի են «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2019»-ի հաղթողները
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ավելի քան 1000 ձեռներեցի մասնակցությամբ անցած և մեկ շաբաթ տևած «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2019»-ն օգոստոսի 3-ին ամփոփել է արդյունքները։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Սևան Ստարտափ Սամմիթ»-ի մամուլի ծառայությունից, փակման միջոցառմանը մասնակիցներն ստացել են մրցանակներ, որոնց ընդհանուր արժեքը հասավ 100,000 ԱՄՆ դոլարի։
Ստարտափները բաժանված էին խմբերի՝ կախված զարգացման աստիճանից և գործունեության ոլորտից։ «Ներդրումային համաձայնությունների մասին տեղեկատվությունը հասանելի կլինի մոտ ապագայում։
Starter մրցույթում մրցում էին գաղափարի փուլում գտնվող ստարտափները, որոնք դեռ շուկայում չեն և չեն ստացել ներդրումներ։ Այդտեղ հաղթող ճանաչվեցին՝
1-ին հորիզոնական ՝ Thermoscan - 5,000 ԱՄՆ դոլար- Ծրագիրը հատուկ ջերմային ընկալիչների միջոցով և արհետական բանականությամբ աշխատող դետեկտորներով կանխորոշելու է կրծքագեղձի քաղցկեղը։
2-րդ հորիզոնական - 3,000 ԱՄՆ դոլար – CowNet- Այն հնարավորություն է տալիս ֆերմերին ամեն պահի ստանալ ինֆորմացիա կենդանու առողջության և պրոդուկտիվության մասին։ Հավաքված ինֆորմացիան հասանելի է ֆերմերներին հատուկ հեռախոսային հավելվածի միջոցով։
3-րդ հորիզոնական - 2,000 ԱՄՆ դոլար - Xpressbook – Այն ծրագիր է այն բիզնեսների համար, որոնք կատարում են շատ գործարքներ։ Ծրագիրն ունի իր մեջ ինտեգրված հարկերը մեխանիզացնող հնարավորություն։
Booster-ում մրցում էին այն ստարտափները, որոնք արդեն ունեն ներդրումներ և գործում են շուկայում կամ շուտով մուտք կգործեն։
1-ին հորիզոնական՝ Soraytec - 5,000 ԱՄՆ դոլար – հիմնադրված 2014 թ․-ին, նպատակը հոսանքի ուժը չափող սարք ունենալն է։ Սարքը կարողանում է չափել միջին և բարձր հոսանքի ուժը։
2-րդ հորիզոնական՝ ForgeFiction - 3,000 ԱՄՆ դոլար – ստեղծում է հետաքրքիր կոնտենտ՝ թույլ տալով բոլոր հետաքրքրվողներին գրել պատմություններ և առաջարկել նոր տարբերակներ։
3-րդ հորիզոնական՝ 2,000 ԱՄՆ դոլար - RetentionForce – հաղորդակցության բարելավման և հաճախորդների հետ կապը բարելավելու նպատակով ստեղծած չաթբոտ է։
Բոլոր ոլորտային մրցույթների հաղթողները ստացան 1,500 ԱՄՆ դոլար մրցանակ։ Եվս 30,000 ԱՄՆ դոլարի հատուկ մրցանակներ հանձնվեցին ստարտափներին։ Ծրագրավորողների համար նախատեսված Firecode Marathon-ի մրցանակային ֆոնդը հասավ 20,000 ԱՄՆ դոլարի։
Հիշեցնենք, որ «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2019»-ը տեղի է ունեցել հուլիսի 28-ից օգոստոսի 3-ը՝ Սևանում։ Նպատակը ստարտափների և ներդրողների համար համագործակցության հարթակ ստեղծելն է և նորարարությունը մարդկայնացնելը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

Известны победители Sevan Startup Summit-2019
SevanStartupSummit-2019, проходивший в течение недели с участием более 1000 предпринимателей, 3 августа подвел итоги.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе StartupSummit, на церемонии закрытия участники были награждены призами общей стоимостью $ 100.000.
«Участники SevanStartupSummit-2019 были разделены на группы в зависимости от уровня развития и сферы деятельности.Информация об инвестиционных соглашениях будет доступна в ближайшее время.
Вконкурсе Starterбыли представлены стартапы, которые еще не были представлены на рынке и не имели инвестиций.Признаны победителями:
1-е место - Thermoscan - 5000 долларов (профилактика рака молочной железы с помощью специальных тепловых датчиков и детекторов на основе искусственного интеллекта).
2-е место - 3000 долларов США - CowNet(позволяет фермерам получать информацию о здоровье и продуктивности животных в любое время.Собранная информация доступна фермерам через специальное телефонное приложение).
3-е место - 2000 долларов - Xpressbook(программа для бизнесменов, которые занимаются несколькими сделками.В программе заложена возможность автоматизировать интегрированные налоги).
Booster —конкурсстартапов, которые уже инвестируются и работают или скоро выйдут на рынки.
1-е место, Soraytec - 5000 долларов, основан в 2014 г., (измерение мощности потока.Устройство способно измерять среднюю и высокую мощность).
2-е место,ForgeFiction - 3000 долларов (создает интересный контент, который позволяет всем желающим писать истории и предлагать новые варианты).
3-е место, 2000 долларов – RetentionForce(платформа для улучшения коммуникации с клиентами).
Победители всех конкурсов получили приз в размере 1500 долларов.Еще $ 30.000 в виде призов были вручены стартапам.Призовой фонд FirecodeMarathon для разработчиков достиг 20.000 долларов.
SevanStartupSummit-2019проходил с 28 июля по 3 августа в Севане.Цель — создать платформу для стартапов и инвесторов и гуманизировать инновации», - говорится в сообщении.