Արծրուն Հովհաննիսյանը զորամասերում սննդի տրամադրման նոր կարգի լուսանկար է հրապարակել
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը զորամասերում սննդի տրամադրման նոր կարգի լուսանկար է հրապարակել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հովհաննիսյանը լուսանկարը հրապարակել է ի հակադրություն այսօր արձանագրված ՊՆ ավտոմեքենայի կողմից սանիտարահիգիենիկ պայմանների խախտմամբ մսի տեղափոխման:
Հուլիսի 19-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է նոր կարգով սնունդ մատուցող, Արմավիրի մարզում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարարության N զորամաս, որտեղ զինվորների հետ ճաշի ընթացքում անձամբ ստուգել է սննդի որակը: Ճաշելուց հետո վարչապետը նշել է, որ շատ բարձր որակի սնունդ է տրվում զինվորներին:
Հուլիսի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հայտնել է, որ այժմ նոր կարգով սնունդ է մատուցվում ՀՀ զինված ուժերի 4 զորամասում, իսկ օգոստոսից դրանց թիվը կավելանա ևս մեկով:

Арцрун Ованнисян опубликовал фото процесса предоставления питания в воинских частях
Пресс-секретарь министра обороны Армении АрцрунОваннисян опубликовал фотографии нового порядка предоставления продовольствия в воинских частях. Как передает Арменпресс, Ованнисян опубликовал эти фотографии, в отличие от фотографий зафиксированной сегодня перевозки мясаавтомобилем МО, с нарушением санитарно-гигиенических условий.
19-го июля премьер-министр Армении Никол Пашинян посетил N-скую воинскую часть Министерства обороны Армении в Армавирской области, где во время обеда с солдатами лично проверил качество продуктов питания. После обеда премьер-министр отметил, что солдатам дается очень качественная еда.
22-го июля министр обороны Армении Давид Тоноян сообщил, что сейчас в 4-х воинских частях ВС Армении питание предоставляется в новом порядке, а с августа число таких воинских частей увеличится еще на одну.