Հետաքրքիր անակնկալներ զինտեխնիկայի գնման ոլորտում. շուտով կհայտարարվի դրանց մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռազմական տեխնիկայի ոլորտում անակնկալներ են սպասվում, որոնք կլինեն տարբեր ուղղություններով՝ և՛ գնման, և՛ ձեռքբերման, և՛ տեղում արտադրության տեսքով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Գաբրիել Բալայանը՝ մեկնաբանելով ՀՀ ՊՆ նախարար Դավիթ Տոնոյանի հայտարարությունը, նոր զինտեխնիկայի ձեռքբերման հետ կապված:
«Առայժմ, կարծում եմ, պետք է սահմանափակվենք նախարարի հայտարարածով, սակայն արդեն շուտով հնարավորություն կունենանք դրանց մասին բարձրաձայնելու հրապարակայնորեն»,- նշեց Բալայանը:
Դավիթ Տոնոյանը՝ հուլիսի 22-ին, հայտարարել էր, որ ռուսական արտադրության ՍՈՒ-30ՍՄ բազմաֆունկցիոնալ կործանիչները Հայաստանում կլինեն մինչև 2020 թ. սկզբին և փակագծեր չբացելով՝ նշել, որ լինելու են նաև ռազմական անակնկալներ:

Интересные сюрпризы в области покупки военной техники: скоро о них будет объявлено
В сфере военной техники ожидаются сюрпризы, которые будут по разным направлениям - и в виде покупки, и приобретения, и производства на месте.
Как передаетАрменпресс, об этом в беседе с журналистами сказал заместитель министра обороны Армении ГабриелБалаян, комментируя заявление министра обороны Армении Давида Тонояна в связи с приобретением новой военной техники.
“Пока что, думаю, мы должны ограничиться объявлением министра, однако уже скоро у нас будет возможность публично заявить о них”, - отметил Балаян.
Давид Тоноян 22 июля заявил, что многоцелевые истребители российского производства Су-30СМ будут в Армении до начала 2020 года, и, не раскрывая скобок, отметил, что будут и военные сюрпризы.