Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել «Օրրան» բարեգործական կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ՀանրապետությաննախագահԱրմեն Սարգսյանը հուլիսի 9- ին հանդիպում-ճաշ է ունեցել «Օրրան» բարեգործական կազմակերպության հիմնադիր Արմինե Հովհաննիսյանի, «Օրրանի» բարերար Կարո Մարտիրոսյանի և նրա ընտանքի անդամների հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այն ծրագրվել էր դեռ անցյալ տարիսեպտեմբերին՝ ԱՄՆ –ում «Օրրանի» նախաձեռնած դրամահավաք–ճաշկերույթին:
Ճաշկերույթի ընթացքում կազմակերպվել է աճուրդ, որի ժամանակ մասնակիցներին ներկայացվել են բազմաթիվ յուրահատուկառաջարկ-լոտեր։ Դրանց շարքում թերևս ամենահետաքրքիրը եղել է «Ճաշ ՀՀ Նախագահի հետ» լոտը,որը «բաժին է հասել» «Օրրանի»վաղեմի բարեկամ Կարո Մարտիրոսյանին։
«Շատ գովելի և ողջունելի է նախագահ Արմեն Սարգսյանի այս բարգործական քայլը,որը ոչ միայն նշանակում է ինքնատիպ ձևով մասնակից դառնալ կարիքավոր քաղաքացիներին ձեռք մեկնելուն,այլև նպաստում է նոր մշակույթի ձևավորմանը»,-անդրադառնալով Հանրապետության նախագահի հետ ճաշին՝ նշել է «Օրրանի» հիմնադիր Արմինե Հովհաննիսյանը:
Ճաշկերույթ-դարամահավաքի ընթացքում հանգանակված ամբողջ,այդ թվում և՝ վերոհիշյալ լոտից ստացված գումարն ուղղվելու է«Օրրանի»շահառու 300կարիքավոր երեխաների և տարեցների սոցիալական հարցերի լուծմանը:

Армен Саркисян провел встречу с представителями “Оррана”
Президент Республики Армения Армен Саркисян 9 июля провел встречу в формате ужина с основателем благотворительной организации “Орран” Армине Ованнисян, меценатом “Оррана” Каро Мартиросяном и членами его семьи.
Как сообщает Арменпресс, ужин был запланирован в сентябре прошлого года на обеде по сбору средств, организованном “Орраном” в США.
Во время ужина был организован аукцион, в ходе которого участникам было предложено множество уникальных предложений-лотов. Пожалуй, самым интересным из них был лот “Ужин с президентом Республики Армения”, который достался давнему другу “Оррана” Каро Мартиросяну.
“Это очень похвальный и гостеприимный акт президента Армена Саркисяна”, - сказала Армине Ованнисян, подчеркнув, что он способствует формированию новой культуры.
Вся сумма, включая деньги, собранные с вышеупомянутого лота, будет направлена на решение социальных проблем 300 малообеспеченных детей и пожилых людей.