Երևանի մետրոպոլիտենի բոլոր ուղևորները տարհանվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւանի մետրոպոլիտենից հայտնում են, որ այս պահի դրությամբ թունելների մեջ գնացքներ չկան, բոլոր ուղեւորները տարհանվել են։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը:
«Հոսանքի ընդհատման պատճառով մետրոպոլիտենի ամբողջ երկայնքով էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը ընդհատվել է: Որոշ հատվածներում գնացքները մնացել են թունելներում: Այնուհետեւ հոսանքը մասամբ վերականգնվել է, երթուղու մեջ գտնվող գնացքները մոտեցել են կայարաններին, որտեղ ուղեւորները տարհանվել են:Իրավիճակը վերահսկողության տակ է: Մինչեւ հոսանքի հետ կապված խնդիրների կարգավորումը, մետրոպոլիտենի աշխատանքը կկասեցվելի»,-նշում է Կարապետյանը:
Հայաստանում առկա է էներգետիկ համակարգի վթար. հուլիսի 10-ին՝ ժամը 13-ի սահմաններում էլեկտրականության տատանումներ են գրանցվել:Հնարավոր են էլեկտրաէներգիայի անջատումներ: «Այս պահին ունենք վթար էներգետիկ համակարգում։ Երևանի ՋԷԿ-ը և Հրազդանի 5-րդ բլոկը անջատված են։ Հանրապետությունով մեկ հնարավոր են անջատումներ։ Աշխատանքներ են տարվում, որպեսզի խնդիրը մինչև երեկոյան ժամը 7-ը կարգավորվի»,-ավելի վաղ հայտնել էՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:

Все пассажиры Ереванского метрополитена эвакуированы
По сообщению Ереванского метрополитена, в настоящее время в туннелях нет поездов, все пассажиры эвакуированы. Как сообщает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь мэра Еревана Акоп Карапетян.
"Электроснабжение метро было прервано из-за отключения электроэнергии. На некоторых участках поезда остаются в туннелях. Затем электричество частично восстановилось, поезда приблизились к станциям, и пассажиры были эвакуированы. Ситуация находится под контролем. До урегулирования вопросов с электричеством работа метрополитена будет приостановлена», - отметил Карапетян.
В энергосистеме Армении произошла авария. Электрические колебания были зарегистрированы 10 июля около 13:00. Возможны отключения электричества. «На данный момент у нас случайная энергетическая система. Ереванская ТЭЦ и Разданский 5-й блок отключены. Прозрачность в республике возможна. Работы ведутся так, что проблема будет решена до 7 часов вечера», - сказал ранее вице-премьер Тигран Авинян.