Հայաստանում Իսրայելի նորանշանակ դեսպանն այցելել է Ծիծեռնակաբերդ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Իսրայելի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Էլիավ Բելոցերկովսկին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին;
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ դեսպանը «Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ» հիմնադրամի տնօրեն Հարություն Մարությանի հետ շրջել է հուշահամալիրի տարածքում:
Մարությանը Բելոցերկովսկուն ներկայացրել է 20-րդ դարի ամենամեծ ոճրագործություններից մեկի, ինչպես նաև Ծիծեռնակաբերդի պատմությունները:
Իսրայելը դեռևս չի ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, սակայն Կնեսետում այդ հարցով եղել են քննարկումներ:
Երևանում տեղի կունենա ընդունելություն՝ Իսրայելի անկախության 71-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Միջոցառմանը ողջույնի խոսքով հանդես կգա Հայաստանում Իսրայելի դեսպան Էլիավ Բելոցերկովսկին:

YEREVAAN, JULY 9, ARMENPRESS. Newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Israel to the Republic of Armenia Eliav Belotserkovsky visited Armenian Genocide memorial complex Tsitsernakaberd and honored the memories of the Armenian Genocide victims.
ARMEPRESS reports the Ambassador, accompanied by the Director of the Armenian Genocide Institute-Museum Harutyun MArutyan toured in the memorial complex.
Marutyan presented to Eliav Belotserkovsky the history of one of the greatest crimes of the 20th century.
Israel has not recognized the Armenian Genocide yet, but there have been debates on that issue in the Knesset.
A reception will take place in Yerevan on the occasion of the 71st anniversary of Israel's independence. Ambassador Eliav Belotserkovsky will deliver a speech at the event.