Չինաստանը սարքավորումներ է նվիրել ՀՀ զորամասին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ հուլիսի 6-ին, Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունի և ՀՀ-ում ՉԺՀ դեսպանության ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, ավագ գնդապետ Չժան Ֆենխուայի հետ այցելել է Հանրապետության զորամասերից մեկը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Դավիթ Տոնոյանը, դեսպանը և ռազմական կցորդը բարձրաստիճան սպաների ուղեկցությամբ շրջել են զորամասում և ծանոթացել Չինաստանի կողմից նվիրաբերված սարքավորումներին։ Նախարար Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությանն ակտիվ համագործակցության և աջակցության համար»,- գրել է Հովհաննիսյանը։

Китай подарил оборудование в/части РА
6 июля министр обороны РА Давид Тоноянвместе с Чрезвычайным и полномочным послом Китайской Народной Республики в Армении Тианом Эрлуни и военным и военно-воздушным атташе посольства Китая в Армении, старшим полковником Чжаном Фенхуа посетили одно из воинских подразделений республики.
КаксообщаетАрменпресс, на своей странице в Facebookтак написал пресс-секретарь Министерства обороны АрцрунОваннисян.
«Давид Тоноян, посол КНР и военный атташе в сопровождении высокопоставленных офицеров осмотрели в/часть и ознакомились с техникой, подаренной Китаем.Министр Тоноян поблагодарил Китайскую Народную Республику за активное сотрудничество и поддержку», - написал Ованнисян.