Apple-ի գլխավոր դիզայներ Ջոնի Այվը լքում Է ընկերությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Apple ամերիկյան ընկերության գլխավոր դիզայներ Ջոնի Այվը 2019 թվականի ընթացքում կհեռանա ընկերությունից: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունիսի 27-ին հայտնել Է Financial Times-ը: Նշվում Է, որ Այվն ստեղծելու Է իր սեփական LoveFrom դիզայներական ընկերությունը, որի առաջին հաճախորդը կդառնա Apple-ը:
«Թեեւ ես չեմ աշխատելու Apple-ում, ես Էլի ներգրավված եմ լինելու (նրա հետ աշխատանքին). հուսով եմ երկար տարիներ»,- հայտնել Է դիզայները թերթին: Ընկերության գլխավոր տնօրեն Թիմ Քուկը, մեկնաբանելով Ջոնաթան Այվի հեռանալը, հայտարարել Է, որ իրենք կշարունակեն համագործակցությունը: 52-ամյա Ջոնաթան Այվն Apple-ում աշխատում Է 1992 թվականից: Նա Է մշակել այնպիսի սարքերի դիզայնը, ինչպիսիք են՝ iPhone-ը, iPod-ը, Mac-ը, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Главный дизайнер Apple Джони Айв покинет компанию в этом году
Главный дизайнер американской компании Apple Джонатан Айв покинет ее в течение 2019 года,сообщаетв четверг газета Financial Times.
Отмечается, что Айв создаст собственную дизайнерскую компанию LoveFrom, первым клиентом которой станет Apple.
"Хотя я и не буду работать на Apple, я все еще буду включен (в работу с ней - ИФ) - надеюсь, в течение долгих лет", - сообщил газете дизайнер,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Генеральный директор компании Тим Кук, комментируя уход Джонатана Айва, заявил, что они продолжат сотрудничество.
52-летний Джонатан Айв работает в Apple с 1992 года. Он разработал дизайн таких устройств, как iPhone, iPod, Mac.