Samsung Electronics-ն հետազոտություններ Է սկսել 6G-ի բնագավառում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Samsung Electronics կորպորացիան Սեուլի իր գիտական կենտրոնում ձեռնամուխ Է եղել վեցերորդ սերնդի տեխնոլոգիաների (6G) բնագավառի ուսումնասիրություններին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունիսի 4-ին հայտնել Է Yonhap գործակալությունը:
«Մենք ընդլայնել ենք մեր մասնագետների թիմը, որոնք զբաղվում են հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների ստանդարտների մշակմամբ: Նրանք ձեռնամուխ են եղել 6G-ի բնագավառի հետազոտություններին»,-ասել Է կորպորացիայի ներկայացուցիչը, որի խոսքը մեջբերում Է Yonhap-ը: Գործակալությունը նշում Է, որ Samsung Electronics-ի հետազոտական խումբը 6G տեխնոլոգիաներին զուգահեռ արհեստական ինտելեկտի եւ ռոբոտների ստեղծման աշխատանքներ Է իրականացելու: Ապրիլի 4-ին Կորեայի Հանրապետությունը դարձել Է առաջին երկիրը, որն սկսել Է հինգերորդ սերնդի շարժական կապի առեւտրային շահագործումը: Տվյալների փոխանցման դրա ռեկորդային արագությունը հասնում Է վայրկյանում 25 գիգաբայթի: Այս ցուցանիշները թույլ են տալիս առցանց ռեժիմով տեսանյութեր հեռարձակել 8K (Ultra HD) լուծաչափով: Ինչպես սպասվում Է, 6G ստանդարտը հինգերորդ սերնդի կապին փոխարինելու կգա 2025 թվականից ոչ շուտ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Samsung Electronics начала исследования в области 6G
Корпорация Samsung Electronicsв своем научном центре в Сеуле приступила к исследованиям в области технологий связи шестого поколения (6G). Об этом во вторник сообщает агентствоYonhap.
"Мы расширили команду наших специалистов, которые занимаются разработкой стандартов телекоммуникационных технологий. Они приступили к исследованиям в области 6G", - сказал представитель корпорации, чьи слова приводит Yonhap. Агентство отмечает, что исследовательская группа Samsung Electronics параллельно с технологиями 6G будет вести работу над созданием искусственного интеллекта и роботов,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
4 апреля Республика Корея стала первой страной, которая начала коммерческую эксплуатацию мобильной связи пятого поколения. Его рекордная скорость передачи данных достигает 25 Гб/с. Такие показатели позволяют в режиме онлайн транслировать видео в разрешении 8K (Ultra HD). Как ожидается, стандарт 6G придет на смену связи пятого поколения не ранее 2025 года.