Շտապօգնության աշխատակիցները ներառվեցին սոցիալական փաթեթում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության կառավարության որոշման համաձայն՝ սոցիալական փաթեթի շահառուների թվում ավելացվել են Երևանի «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ ավագ, միջին և կրտսեր 560 բուժաշխատողները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նախագծով առաջարկվող փոփոխությունների արդյունքում առողջապահության ոլորտի ևս շուրջ 610 աշխատողների համար ձեռք կբերվեն առողջապահության փաթեթներ և նշված անձանց բժշկական օգնությունը կիրականացվի պետության կողմից երաշխավորված անվճար և արտոնյալ պայմաններով:
Արդյունքում շահառուների բժշկական օգնությունը կդառնա որակյալ, հասանելի և մատչելի: Շահառուներն անխոչընդոտ հնարավորություններ կունենան իրենց նախընտրած բժշկական հաստատությունում, համապատասխան բժշկական փաթեթի շրջանակներում ստանալ անհրաժեշտ բժշկական ծառայություններ:
Երևանի շտապօգնության աշխատակիցները դեռևս հունվարից իրենց բողոքի ալիքն էին բարձրացրել՝ պահանջելով աշխատավարձերի բարձրացում ու սոցիալական փաթեթի ծառայություններից օգտվելու հնարավորության ընձեռում:

Сотрудники скорой помощи включены в социальный пакет
Согласно решению правительства Республики Армения, в число бенефициаров социального пакета добавлены 560 старших, средних и младших медработников ЗАО “Скорая помощь”. Как передает «Арменпресс», в результате предлагаемых изменений, для 610 работников сферы здравоохранения будут приобретены пакеты здравоохранения, и медицинская помощь указанным лицам будет осуществляться на гарантированных государством бесплатных и льготных условиях.
В результате бенефициарам будет предоставляться качественная и доступная медицинская помощь. Бенефициары будут иметь беспрепятственную возможность в выбранном ими медицинском учреждении, в рамках соответствующего медицинского пакета получать необходимые медицинские услуги.
Сотрудники скорой помощи Еревана еще с января подняли волну протестов, требуя повышения зарплаты и возможности пользоваться услугами социального пакета.