Պետական այրերը Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք մատուցեցին հերոսների հիշատակին
ՍԱՐԴԱՐԱՊԱՏ, 28 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, նախագահ Արմեն Սարգսյանը, Ազգայինժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը,Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը, պաշտոնատար այլ այրեր Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր այցելած հյուրերի հետ մասնակցել են Հանրապետության տոնին նվիրված տոնակատարությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝նրանք ծաղկեպսակ են դրել Սարդարապատի ճակատամարտի հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին և հարգանքի տուրք մատուցել: Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը «Տերունական աղոթք» է հնչեցրել:
Այնուհետև մասնակցել են Սարդարապատի հուշահամալիր, հայոց ազգագրության եւ ազատագրական պայքարի պատմության թանգարանում Հայաստանի Առաջին Հանրապետության հիմնադիր, պետական քաղաքական գործիչ Արամ Մանուկյանի ծննդյան 140-ամյակին նվիրված հուշակոթողի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Միջոցառմանը մասնակցել են նաև ՀՀ ազգային ժողովի պատգամավորներ, կառավարության ներկայացուցիչներ, դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ:

SARDARAPAT, MAY 28, ARMENPRESS. President Armen Sarkissian, Prime Minister Nikol Pashinyan, Catholicos Garegin II, government officials, foreign diplomats and lawmakers and numerous other visitors today honored the 101st anniversary of the First Armenian Republic in a ceremony at the Sardarapat Memorial.
The officials laid a wreath in tribute to the memory of the fallen heroes of the Sardarapat Battle. The Catholicos then delivered a prayer.
Then the president and the prime minister, accompanied by other officials, participated in the inauguration of a memorial to Aram Manukyan, the statesman and founder of the First Armenian Republic. The monument was opened in honor of Manukyan’s 140th anniversary of birth.