Չինաստանի Ցինտաո քաղաքում ներկայացվում է հայկական էնոզբոսաշրջությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական գինու (Էնո) զբոսաշրջային արդյունքը և հայկական գինեգործությունը մայիսի 24-ից 26-ը ներկայացվում է Չինաստանի Ցինտաո քաղաքում անցկացվող Շանհայի համագործակցության կազմակերպության առևտրատնտեսական համաժողովի շրջանակներում կազմակերպված միջազգային ցուցահանդեսին։ Ցուցահանդեսին Հայաստանի մասնակցությունն ապահովում են ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության Կոմիտեն և «Հայաստանի խաղողագործության և գինեգործության» հիմնադրամը, Չինաստանում ՀՀ դեսպանության հետ համագործակցությամբ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայկական տաղավարում այցելուները ծանոթանում են հայկական գինեգործությանը և գինու մշակույթի պատմությանը, Հայաստանը հյուրերին ներկայացվում է, որպես էնոզբոսաշրջության համար նոր և գրավիչ ուղղություն։ Տաղավարի հյուրերին մատուցվում են հայկական գինիներ, կազմակերպվում են համտեսներ։ Հարթակը մասնակիցներին հնարավորություն է ընձեռում բացահայտելու և թիրախավորելու Չինաստանի զբոսաշրջային շուկայում առկա նախասիրությունները։

В китайском городе Циндао представлен армянский энотуризм
В рамках Шанхайской организации сотрудничества на проходящей в Циндао (Китай) 24-26 мая торгово-экономическом форуме проводится международная выставка, на которой представлены результаты армянского энотуризма (винный туризм) и армянского виноделия.
Участие Армении обеспечивают Комитет по туризму Министерства экономического развития и инвестиций и фонд виноградарства и виноделия Армении при содействии посольства Китая.
Как передает Арменпресс, в армянском павильоне посетители могут ознакомиться с историей армянского виноделия, попробовать армянское вино. Армения предстает гостям выставки как новое и привлекательное направление энотуризма. Эта площадка дает возможность открыть и освоить предпочтения на рынке туризма Китая.