ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Հայրենական մեծ պատերազմի, աշխատանքի և զինված ուժերի վետերանների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մայիսի 7-ին այցելել է Հայաստանի վետերանների միավորում, հանդիպել Հայրենական մեծ պատերազմի, աշխատանքի և զինված ուժերի վետերանների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ողջունել և շնորհավորել է վետերաններին մայիսյան տոների առթիվ, մաղթել քաջառողջություն, երկարակեցություն, ոգու արիություն, խաղաղ ու երջանիկ կյանք իրենց պաշտպանած հայրենիքում: Բարձր գնահատելով յուրաքանչյուրի վաստակը միասնական հաղթանակի կերտման գործում` Դավիթ Տոնոյանը հույս է հայտնել, որ վետերանները հավաքական նույն կերպարով, նվիրումով ու ապագայի հանդեպ հավատով դեռ շարունակելու են կրթել հայրենիքի մարտիկների նորանոր սերունդներ: «Հարգարժան վետերաններ, ձեր հաղթանակի շնորհիվ էր, որ հայ ժողովուրդը նորից չբռնեց գաղթի ճամփան, չզրկվեց իր հայրենիքից: Չլիներ ձեր հաղթանակը, չէր լինի ձեր թոռների հաղթանակը Արցախյան պատերազմում: Ուզում եմ համոզված լինեք, որ Արցախում տարած հաղթանակը, բանակաշինության տարիների բոլոր նվաճումները, նաև 2016 թվականի ապրիլյան մարտական գործողությունների ձեռքբերումները հավասարապես ձերն են: Դրանք ճյուղեր են, որոնք աճել են հզոր արմատից, իսկ այդ արմատը դուք եք»,- ընդգծել է Դավիթ Տոնոյանը:

Министр обороны Армении встретился с ветеранами Великой Отечественной войны, труда и вооруженных сил
Министр обороны Армении Давид Тоноян 7 мая посетил Союз ветеранов Армении, встретился с ветеранами Великой Отечественной войны, труда и вооруженных сил.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении информации и связей с общественностью МО Армении, глава оборонного ведомства поприветствовал и поздравил ветеранов с майскими праздниками, пожелал крепкого здоровья, долголетия, мужества духа, мирной и счастливой жизни на защищенной ими родине. Высоко оценив заслуги каждого в деле достижения единой победы, Давид Тоноян выразил надежду, что ветераны в том же коллективном образе, преданности и вере в будущее еще продолжат воспитывать новые поколения воинов Родины. “Уважаемые ветераны, благодаря вашей победе армянский народ вновь не встал на путь эмиграции, не лишился своей Родины. Не будь Вашей победы, не было бы победы Ваших внуков в Арцахской войне. Хочу заверить Вас, что одержанная в Арцахе победа, все достижения за годы армейского строительства, а также достижения апрельских боевых действий 2016 года в равной степени и Ваши. Это ветви, которые выросли от мощного корня, а этим корнем являетесь Вы”, - подчеркнул Давид Тоноян.