ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Անջեյ Կասպրշիկին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մայիսի 2-ի երեկոյան ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը: ՀՀ պաշտպանության նախարարը դեսպանին իր մտահոգություններն է հայտնել վերջին շրջանում հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի առնչությամբ, որի արդյունքում վիրավորվել է հայ զինծառայող:
Դեսպան Կասպրշիկը ՀՀ պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել բանակցային գործընթացում առաջիկա օրակարգային խնդիրները:

YEREVAN, MAY 3, ARMENPRESS. Defense minister of Armenia Davit Tonoyan on May 2 received AmbassadorAndrzej Kasprzyk, the Personal Representative of the Chairperson-in-Office, the defense ministry told Armenpress.
During the meeting the officials discussed the current situation in the Armenian-Azerbaijani state border and the Artsakh-Azerbaijan line of contact.
Defense minister Tonoyan expressed his concerns to the Ambassador over the recent ceasefire violations as a result of which an Armenian soldier has been wounded.
In his turn Ambassador Kasprzyk introduced the upcoming agenda issues in the negotiation process to the Armenian defense minister.