SPRING PR-ը 10-ամյակի առիթով կհյուրընկալի համաշխարհային PR հանրույթին. IPRA-ի GWA-ը Երևանում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆԽՊՐԵՍ: Հայաստանում հասարակայնության հետ կապերի ոլորտում առաջատար ընկերություններից մեկը՝ SPRING PR-ը Հասարակայնության հետ կապերի միջազգային ասոցիացիայի՝ IPRA-ի հետ միասին համագործակցության նոր նախագիծ են մեկնարկում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս տարի PR-ի ոլորտում նշանակալի նվաճումներն արձանագրող միջազգային Golden World Awards մրցանակաբաշխությունը և տարվա Գալա-ընթրիքը տեղի կունենան Հայաստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Երևանում:
IPRA-ն և SPRING PR-ընկերությունը հանդես են գալիս հայտարարությամբ՝ հրավիրելով տեղական և տարածաշրջանային ընկերություններին, PR-գործակալություններին, միջազգային և պետական կառույցներին մասնակցելու մրցույթին՝ նեկայացնելով իրենց հաղորդակցմանը վերաբերող լավագույն նախագծերը։
Մրցույթն այժմ բաց է, դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը 2019 թվականի մայիսի 13-ն է։ Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ www.ipra.org կայքում։
IPRA-ի և SPRING PR-ի համագործակցությունը հասարակայնության հետ կապեր մասնագիտության համար զարգացման նոր հեռանկարներ կստեղծի հաղորդակցությունների ոլորտում ձեռքբերումներն ու գործունեությունը ներկայացնելու համար։
IPRA-ի գլխավոր քարտուղար Ֆիլիպ Շեփարդը նշում է. «IPRA-ի Golden World Awards մրցանակաբաշխությունն անցկացվում է աշխարհի տարբեր երկրներում: Մեզ հյուրընկալած վերջին քաղաքներից են Բարսելոնան, Սոֆիան, Դոհան, Յոհանեսբուրգը: Մենք ուրախ ենք, որ այս տարի աշխարհի PR հանրույթին միավորելու և հյուրընկալելու ենք գեղեցիկ և հրաշալի Երևանում»:
«Սա մեծ իրադարձություն է ինչպես մեր երկրի, այնպես էլ մեր թիմի համար, քանի որ այս տարի SPRING PR-ը նշում է իր գործունեության 10-ամյակը: Հրաշալի առիթ է հոբելյանական տարեդարձը նշել մեր գործընկերոջ՝ Միջազգային PR ասոցիացիայի հետ համատեղ այս մեգամիջոցառմամբ», - նշում է SPRING PR- ընկերության համահիմնադիր և հաղորդակցման ու միջազգային նախագծերի ղեկավար Տաթևիկ Սիմոնյանը։
Հասարակայնության հետ կապերի միջազգային ասոցիացիան (IPRA) հիմնադրվել է 1995 թվականին: IPRA-ն ամողջ աշխարհում PR-մասնագիտական հանրույթը միավորող գլոբալ ցանց է:
IPRA-ի նպատակն է մասնագիտական ցանցում ակտիվ շփումների, էթիկական կանոնակարգի հանրայնացման և ինտելեկտուալ առաջնորդության միջոցով խթանել վստահելի PR-հաղորդակցությունների և գրագետ և բարոյական PR-ի պրակտիկան:
IPRA-ն հասարակայնության հետ կապերի ոլորտում ամենամյա ամենախոշոր միջազգային մրցույթի՝ Golden World Awards for Excellence (GWA) կազմակերպիչն է: GWA մրցանակաբաշխության հաղթողները PR-ոլորտում լավագույնս ներկայացած մասնագետներն ու նրանց նախագծերն են:
IPRA-ն աշխարհի տարբեր երկրների PR-պրոֆեսիոնալներին հնարավորություն է ընձեռում համագործակցել և ճանաչելի դարձնել իրենց փորձը:
IPRA-ի անդամները բովանդակալից և հարուստ տեղեկատվությամբ են կիսվում Thought Leadership essays հարթակում և սոցիալական մեդիաներում, դրան է նպաստում նաև ասոցիացիայի Միավորված Ազգերի Կազմակերպությանը (ՄԱԿ) խորհրդատուի կարգավիճակը։
IPRA-ն ողջունում է բոլոր նրանց, ովքեր կիսում են ասոցիացիայի նպատակները և ցանկություն հայտնում լինել IPRA-ի համաշխարհային ցանցի անդամ։ Լրացուցիչ տեղեկությունների համար՝ www.ipra.org։
SPRING PR-ընկերություն
SPRING PR և հետազոտական ընկերությունը Հայաստանում հաղորդակցությունների ոլորտի առաջատար ընկերություններից է. հիմնադրվել է 2009 թվականին: Ընկերությունը գործունեություն է ծավալում ռազմավարական հաղորդակցությունների կառավարման, PR-նախագծերի մշակման և իրականացման, հասարակական կարծիքի ուսումնասիրությունների ոլորտներում ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Ռուսատանում, Ուկարաինայում, Ղազախստանում, Վրաստանում, բալթյան ու եվրոպական մի շարք երկրներում:
SPRING PR-ընկերությունը համագործակցում է մասնագիտական միջազգային կառույցների, ասոցիացիաների ու ընկերությունների հետ: SPRING PR-ը հասարակայնության հետ կապերի միջազգային ասոցիացիայի ռազմավարական գործընկերն է և Golden World Awards for Excellence 2019-ի մրցանակաբաշխության ու գալա ընթրիքի կազմակերպիչը: SPRING թիմի համար PR-ը միայն գործառույթ կամ մատուցվող ծառայություն չէ, այն մասնագիտություն ու ապրելակերպ է:

SPRING PR to host world PR community on its 10th anniversary: IPRA’s GWA to be held in Yerevan
YEREVAN, APRIL 29, ARMENPRESS. A new partnership between SPRING PR agency, one of the leading PR companies in Armenia, and IPRA, the International Public Relations Association, is being launched, reports Armenpress.
This year the Gala dinner and awards ceremony for the prestigious Golden World Awards for Excellence in PR (GWA) will be held in Yerevan.
SPRING PR and IPRA call to all local and regional companies, PR agencies, intergovernmental and state institutions to enter the IPRA GWA competition with their best communication programs.
The competition is open now and entries close 13 May 2019. Full details on how to enter can be found at www.ipra.org .
This cooperation will create new perspectives for the profession, to present its achievements and activities in the field of communications.
The annual IPRA Golden World Awards (GWA) initiative, established in 1990, recognizes excellence in public relations practice worldwide in a variety of categories. Recipients of the award take particular pride in the recognition granted to their entry as meeting international standards of excellence in public relations. An overall IPRA Grand Prix for Excellence is presented each year to the entry judged as representing the highest standards that year. While there are many national and regional PR awards, there is only one truly global scheme: the GWA.
“The IPRA GWA gala has been held all around the world”, says IPRA Secretary General Philip Sheppard. “Recent hosts include Barcelona, Sophia, Doha and Johannesburg. We are excited about the opportunity to bring the world of PR to the enchanting and beautiful city of Yerevan”.
“This is a great occasion both for our country and our team as SPRING PR celebrates its 10th anniversary this year. This is a wonderful opportunity to celebrate our anniversary with our partner IPRA by this joint mega-event”, mentioned Tatevik Simonyan, co-founder of SPRING PR company and Director of Commmunications and International Projects.
Background to IPRA
IPRA, the International Public Relations Association, was established in 1955, and is the leading global network for PR professionals in their personal capacity. IPRA aims to advance trusted communication and the ethical practice of public relations. The Association does this through networking, its code of conduct and intellectual leadership of the profession. IPRA is the organizer of public relations' annual global competition, the Golden World Awards for Excellence (GWA). IPRA's services enable PR professionals to collaborate and be recognized. Members create content via our Thought Leadership essays, social media and its consultative status with the United Nations. GWA winners demonstrate PR excellence. IPRA welcomes all those who share its aims and who wish to be part of the IPRA worldwide fellowship. For more see www.ipra.org.
SPRING PR company
SPRING PR-company is one of the leading companies in the filed of communications in Armenia. It was founded in 2009. The Company is specializing in strategic communications, planning and development of PR projects, public opinion surveys both in Armenia, as well as in Russia, Ukraine, Kazakhstan, Georgia, in a number of Baltic and European countries.
SPRING PR company cooperates with professional international networks, associations and organizations. SPRING PR is the strategic partner of International Public Relations Association and the organizer of the Golden World Awards for Excellence 2019 and Gala dinner in Yerevan. For SPRING PR-team PR is not just a function or service, it’s our profession and lifestyle.