Սասուն Միքայելյանը միաձայն ընտրվել է ԵԿՄ վարչության նախագահի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Երկրապահ կամավորականների միություն» հասարակական կազմակերպության 12-րդ արտահերթ համագումարում վարչության նախագահի պաշտոնում միաձայն ընտրվել է «Սասուն» կամավորական ջոկատի հրամանատար, ԱԺ պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին ապրիլի 7-ին տեղի ունեցած նորընտիր վարչության անդրանիկ նիստից հետո հայտնեց ԵԿՄ վարչության անդամ Արա Կետիկյանը:
«Անդրանիկ նիստի ընթացքում եղավ ընդամենը մեկ առաջարկություն, որն անցավ միաձայն: Համաձայն վարչության որոշման` ԵԿՄ վարչության նախագահ է ընտրվել Սասուն Մեխակի Միքայելյանը»,- ասաց Կետիկյանը:
Միության 12-րդ արտահերթ համագումարի ընթացքում որոշում կայացվեց նաև միության վարչության կազմը կրճատել մինչև 25 հոգու: Նորընտիր վարչության կազմում ընդգրկվեցին Մանվել Օհանյանը, Հովիկ Օհանյանը, Արամ Սարգսյանը, Մուկուչ Սափեյանը, Բարսեղ Բարսեղյանը, Գառնիկ Միքայելյանը, Գագիկ Խաչատրյանը, Սամսոն Խաչատրյանը, Անդրանիկ Մկրտչյանը, Սասուն Միքայելյանը, Սուրեն Բարսեղյանը, Մանվել Եղիազարյանը, Արա Կետիկյանը, Ղուկաս Ուլիխանյանը, Անդրանիկ Քոչարյանը, Վաղարշակ Հարությունյանը, Հակոբ Հակոբյանը, Մարտին Կարապետյանը, Արմեն Մխիթարյանը, Մանվել Հովսեփյանը, Խաչիկ Գալստյանը, Հրանտ Սարգիսովը, Վարդան Պետրոսյանը, Ռուստամ Գասպարյանը և Ստեփան Նիկողոսյանը:

Сасун Микаелян единогласно избран председателем правления  СДЕ
На 12-м внеочередном съезде Союза добровольцев «Еркрапа» 7 апреля председателем правления СДЕ единогласно избран Сасун Микаелян.
Как передает Арменпресс, об этом сообщил член правления СДЕ Ара Кетикян после первого заседания новоизбранного правления СДЕ.
«На заседании было одно предложение, которое прошло единогласно. Решением правления председателем правления СДЕ избран Сасун Микаелян», - сказал Кетикян.
На 12-м внеочередном съезде Союза добровольцев «Еркрапа» 7 апреля было решено сократить число членов правления до 25. В составе новоизбранного правления СДЕ: Манвел Оганян, Овик Оганян, Арам Саркисян, Мукуч Сапеян, Барсег Барсегян, Гарник Микаелян, Гарник Хачатрян, Андраник Мкртчян, Сасун Микаелян, Сурен Барсегян, Манвел Егиазарян, Ара Кетикян, Гукас Улиханян, Андраник Кочарян, Вагаршак Арутюнян, Акоп Акопян, Мартин Карапетян, Армен Мхитарян, Манвел Овсепян, Хачик Галстян, Грант Саркисян, Вардан Петросян, Рустам Гаспарян, Степан Никогосян.