Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շրջեց Գյումրու ավտոկայանի տնակային 104-րդ ավանում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրի կատարած այցի ընթացքում շրջայց կատարեց ավտոկայանի տնակային 104-րդ ավանում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետը տնակային ավանում ծանոթացավ տեղի բնակիչների կենցաղային պայմաններին։
Ավտոկայանի տնակային 104-րդ ավանում առկա 164 տնակների բնակիչներին վարչապետը հորդորեց սպասել, մինչև տնակների օրինականության ու պետության կողմից նրանց նկատմամբ պարտավորությունների վերաբերյալ հարցերը կստանան իրենց պատասխանները։
«Մի կողմից ասում եք՝ տնակները վերացնենք, հետո ասում եք՝ սեփականաշնորհենք։ Պետք է հասկանալ՝ օրինական են տնակները, թե օրինական չեն, պետությունը ձեր նկատմամբ պարտավորություն ունի, թե՝ ոչ»,- ասաց Փաշինյանը։
Ավտոկայանի տնակային 104-րդ ավանում առկա 164 տնակներից բնակեցված է 137-ը։
Վարչապետը Գյումրի է ժամանել նոր արագընթաց գնացքով, շրջել է Տիգրան Մեծ փողոցով, շրջայց կատարել «Չերքեզի ձոր» կոչվող ձկան արտադրամասում, այցելել ավտոկայարան։

Премьер-министр Никол Пашинян осмотрел 104-й поселок домиков Гюмрийского автовокзала
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян во время визита в Гюмри осмотрел 104-й поселок домиков Гюмрийского автовокзала. Как передает «Арменпресс», премьер-министр ознакомился с бытовыми условиями местных жителей.
Премьер-министр призвал жителей 164 домиков в 104-м поселке автовокзала дождаться, пока вопросы о законности домиков и обязательствах по отношению к ним со стороны государства получат свои ответы.
“Вы говорите, чтобы мы ликвидировали эти домики, а потом говорите - приватизируем. Нужно понять, законны ли домики или нет, имеет ли государство обязательство перед вами, или нет”, - сказал Пашинян.
Из 164 домиков, находящихся в 104-м поселке домиков автовокзала, заселены 137.
Премьер-министр прибыл в Гюмри на новом скоростном электропоезде, прошелся по улице Тиграна Меца, обошел рыбный цех под названием “Черкези Дзор”, посетил автостанцию.