ԱԺ արտահերթ նիստը չի մեկնարկել քվորումի բացակայության պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը չմեկնարկեց քվորում չլինելու պատճառով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նիստին մասնակցելու համար գրանցվել էր 44 պատգամավոր, մինչդեռ քվորում ապահովելու համար անհրաժեշտ է 67 պատգամավորի առկայություն:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց, որ քվորում չկա, չեն կարող նիստը սկսել: ՀՀ ԱԺ նախագահը մանրամասնեց, որ գործելու է բաց ռեժիմ՝ պատգամավորները կարող են 4 ժամվա ընթացքում գալ և գրանցվել. «Այն պահին, երբ քվորումի համար անհրաժեշտ պատգամավորների քանակ կապահովվի, կկարողանանք սկսել նիստը»,- ասաց Միրզոյանը:
ԱԺ արտահերթ նիստի օրակարգում«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթը երկրորդ ընթերցմամբ քնարկելու և քվեարկելու հարցն է:

Внеочередное заседание НС не состоялось из-за отсутствия кворума
Как передает «Арменпресс», для участия в заседании было зарегистрировано 44 депутата, в то время как для обеспечения кворума необходимо присутствие 67 депутатов.
Председатель НС РА Арарат Мирзоян объявил, что заседание не начинается по причине отсутствия кворума. Председатель НС РА также добавил, что будет открытый режим: депутаты в течение 4 часов могут придти и зарегистрироваться.
«Когда будет обеспечено необходимое количество депутатов, мы сможем начать заседание», - сказал Мирзоян.
В повестке внеочередного заседания - обсуждение и голосование проекта во втором чтении Законодательного пакета О внесении изменений в Конституционный закон РА «Регламент Национального собрания» и О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон РА «О Конституционном суде».