Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ՀԲ-ի «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրի առաքելությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի «Առևտրի խթանում և որակի ենթակառուցվածքներ» ծրագրի առաքելությանը՝ քննարկելու ծրագրի իրականացմանն առնչվող հարցեր։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախարարն իր խոսքում նշել է, որ առաքելության այցի օրակարգը ներառում է կարևորագույն հարցեր։
Տիգրան Խաչատրյանն առաջարկել է քննարկել ծրագրի բաղադրիչների ճկունության վերաիմաստավորումը՝ որպես հիմնական նպատակ պահպանելով որակի ենթակառուցվածների բարելավումը և առևտրի խթանումը։
Կողմերը ներկայացրել են սահմանված ժամկետներում ծրագրի առավել արդյունավետ իրականացման վերաբերյալ պատկերացումները։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումներն առանձին ուղղությունների շուրջ, ապա ամփոփել արդյունքները նախարարի հետ։

Тигран Хачатрян принял миссию программы ВБ ''Стимулирование торговли и инфраструктуры качества"
Министр экономического развития и инвестиций Армении Тигран Хачатрян принял миссию программы Всемирного банка ''Стимулирование торговли и инфраструктуры качества'' для обсуждения вопросов, связанных с реализацией программы.
Как сообщили «Арменпресс» в Управлении по информации и связям с общественностью Министерства экономического развития и инвестиций РА, в своей речи министр отметил, что повестка визита миссии включает важнейшие вопросы.
Тигран Хачатрян предложил переосмыслить гибкость компонентов программы, в качестве основной цели сохраняя улучшение инфраструктуры качества и стимулирование торговли.
Стороны представили свои мнения о более эффективной реализации программы в установленные сроки.
Была достигнута договоренность продолжить обсуждения вокруг отдельных направлений, затем обобщить результаты с министром.