Nokia-ն նոր սմարթֆոն Է ներկայացրել՝ հինգ հետին տեսախցիկներով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆինլանդիայի HMD Global ընկերությունը, որը սարքեր Է մշակում Nokia առեւտրանիշի ներքո, MWC 2019 շարժական տեխնոլոգիաների ամենամյա ցուցահանդեսում ներկայացրել Է Nokia 9 PureView նոր սմարթֆոնը՝ հետին պանելի հինգ տեսախցիկներով: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է The Verge պորտալը: 12-ական մեգափիքսելանոց բոլոր մոդուլներն աշխատում են միաժամանակ: Դրանցից երեքը մոնոքրոմ են, երկուսը՝ գունավոր:
Սմարթֆոնն աշխատում Է Qualcomm Snapdragon 845 պլատֆորմով՝ 3,32 միլիամպեր/ժամ կուտակիչով: Նորույթն ստացել Է վեց գիգաբայթ օպերատիվ եւ 128 գիգաբայթ ներսարված հիշողություն, pOLED-Էկրան՝ 5,99-դյույմանոց անկյունագծով: Ըստ որում սմարթֆոնում բացակայում Է ականջակալների միակցիչը: ԱՄՆ-ում նորույթը մատչելի կլինի այս տարվա մարտին: Nokia 9 PureView-ի գինը կկազմի 699 դոլար: Փետրվարի 25-ին ավելի վաղ Չինաստանի Huawei ընկերությունը MWC 2019 խորհրդաժողովում ներկայացրել Է Mate X սմարթֆոնը՝ ճկուն Էկրանով: Գաջեթն ունի 8 գիգաբայթ օպերատիվ եւ 512 գիգաբայթ մշտական հիշողություն, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Nokia представила смартфон с пятью тыловыми камерами
Финская компания HMD Global, разрабатывающая устройства под брендом Nokia, в ходе ежегодной выставки мобильных технологий MWC 2019 представила новый смартфон Nokia 9 PureView с пятью камерами на задней панели. Об этом сообщает порталThe Verge.
Все модули по 12 мегапикселей работают одновременно. Три из них монохромные, два — цветные.
Смартфон работает на платформе Qualcomm Snapdragon 845 с аккумулятором на 3,32 тысячи мАч. Новинка получила шесть гигабайт оперативной и 128 гигабайт встроенной памяти, pOLED-экран с диагональю 5,99-дюймов. При этом в смартфоне отсутствует разъем для наушников,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
В США новинка будет доступна в марте этого года. Цена на Nokia 9 PureView составит 699 долларов.
Ранее 25 февраля китайская компания Huaweiпредставилана конференции MWC 2019 смартфон Mate X с гибким экраном. Гаджет с 8 гигабайтами оперативной памяти и 512 гигабайтами постоянной обойдется потенциальному покупателю в 2,299 евро.