Կարեն Գիլոյանը «Ուրարտու»-ի պարտության համար 3 պատճառ ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Ուրարտու» բասկետբոլային ակումբի նախագահ Կարեն Գիլոյանը երեք պատճառ է բերում ԵԱՏՄ գավաթի խաղարկությունում ղազախական ակումբից պարտության համար:
««Բարսի»-ն տարվա մեջ գոնե 4 խաղում մրցում է VTB միացյալ լիգայում հանդես եկող «Աստանա»-ի դեմ: Մենք միջագզային խաղերի փորձ չունենք: Եվ մեր մի քանի բասկետբոլիստները չհասցրեցին մտնել խաղի մեջ: Եվս մեկ բան, Հայաստանի կանոնավոր առաջնության թիմերը «պրեսինգ»-ով չեն խաղում: Մրցակիցն այդպես գործեց և անակնկալի բերեց մեզ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գիլոյանը:
Բասկետբոլի ԵԱՏՄ գավաթի խաղարկությանըմեկնարկային խաղում Երևանի «Ուրարտու»-ն մրցեց ղազախական «Բարսի»-ի հետ: առաջին քառորդում «Ուրարտու»-ն ակնհայտ վատ էրպաշտպանվում և զիջում գրեթե յուրաքանչյուր պայքարում: Երկրորդ քառորդում ղազախականակումբը շարունակում էր տիրել խաղային առավելությանը և թիմերը մեծ ընդմիջման գնացին 30:44 հաշվով հօգուտ «Բարսի»-ի: Երրորդ քառորդում հայկական թիմն ավելի ակտիվ էր հարձակման գծում և կարողացավկրճատել հաշվի տարբերությունը (45:56): Դրամատիկ ունեցավ չորրորդ քառորդը, երբ«Ուրարտու»-ն միավորի տարբերությունը հասցրեց 4-ի, սակայն ի վերջո պարտվեց 74:78հաշվով:
«Ուրարտու»-ն առաջին անգամ անցկացվող ԵԱՏՄ գավաթի խաղարկության երկրորդհանդիպումը կանցկացնի փետրվարի 25-ին մրցելով բելառուսական «Բորիսֆեն»-ի հետ: Եվգավաթի խաղարկության վերջին խաղում` փետրվարի 26-ին կփորձի գերազանցել ռուսական«Արսենալ»-ին:

Карен Гилоян видит три причины поражения «Урарту»
Президент ереванской баскетбольной команды «Урарту» Карен Гилоян видит три причины поражения на розыгрыше Кубка ЕАЭС.
«Команда «Барсы» как минимум 4 раза в год соревнуется с «Астаной» в Объединенной лиге VTB. У нас же опыта международной игры нет. Так что наши ребята не успели войти в игру. В первенстве Армении команды не бывают под прессингом. Противник же сыграл так, что было для нас неожиданностью», - как передает Арменпресс, сказал Гилоян.
На старте Кубка ЕАЭС встречались ереванский «Урарту» и казахстанские «Барсы». Вначале «Урарту» играл однозначно плохо, уступая почти в каждой борьбе за мяч. Так же продолжалось и во втором периоде. На перерыв команды ушли со счетом 30:44 не в нашу пользу. Затем наши активизировались и довели счет до 45:56. Драматично завершился 4 период, когда «Урарту» сумел довести разницу до 4 очков, но все проиграл – со счетом 74:78.
Вторую игру на проходящем впервые Кубке ЕАЭС ереванцы проведут 25 февраля с белорусским «Борисфеном». В последней игре розыгрыша, 26 февраля, наши встречаются с российским «Арсеналом».