«Իմ քայլը» խմբակցության օրակարգում պետության կառավարման մոդելի փոփոխության հարց չկա. Նազարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության օրակարգում պետության կառավարման մոդելի փոփոխության հարց չկա:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին փետրվարի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովում ճեպազրույցի ընթացքում ասաց ԱԺ փոխխոսնակ, «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Լենա Նազարյանը:
«Սահմանադրական բարեփոխումները մեր օրակարգում են, սակայն պետության կառավարման մոդելի փոփոխության հետ կապված քննարկումներ դեռ չենք ունեցել: Մենք անպայման պետք է թիմային քննարկում ունենանք, անձնական մեկնաբանություն չէի ցանկանա տալ»,- ասաց Նազարյանը:
Փետրվարի 16-ին ՀԱԿ-ը հայտարարություն է տարածել, որով իշխանություններին առաջարկել է մեկ տարվա ընթացքում սահմանադրական հանրաքվե անցկացնել, և վերադառնալ կիսանախագահական համակարգին:

No issue in My Step faction’s agenda on changing governance model of state, says faction member
YEREVAN, FEBRUARY 18, ARMENPRESS. There is no issue in the agenda of My Step faction to change the governance model of the state, faction member Lena Nazaryan said during today’s parliamentary briefings, reports Armenpress.
“The Constitutional reforms are in our agenda, but we haven’t had any discussions on change of the state’s governance model yet. We definitely must hold a team discussion, I wouldn’t like to give a personal comment”, she said.
On February 16 the Armenian National Congress party has made a statement, proposing the authorities to hold a constitutional referendum within a year and return to the semi-presidential system.