ԲՀԿ-ն կառավարության ծրագրի վերաբերյալ երեք հիմնական առաջարկ ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը կառավարության ներկայացրած ծրագրի վերաբերյալ երեք առաջարկ ունի, որի ընդունումից կամ մերժումից էլ պայմանավորված կլինի խմբակցության քվեարկությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին փետրվարի 13-ին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց խմբակցության անդամ Միքայել Մելքումյանը:
«Առաջինը՝ պետք է ձևակերպել ծրագրի կատարման ռիսկերն ու երաշխիքները, երկրորդը՝ ծրագրի մեջ լրացնել համապատասխան ժամանակացույց, ըստ տարիների, երրորդը՝ պետք է անպայման ծրագրի կատարման իրականացման մեխանիզմները լինեն»,- ասաց Մելքումյանը:
Պատգամավորի խոսքով՝ իրենք Ազգային ժողովի նախագահի առաջարկելու են խմբակցությունների ներկայացուցիչների ու կառավարության անդամների միջև հանդիպում կազմակերպել, որտեղ էլ կներկայացնեն իրենց առաջարկները:
«Չեմ կարծում, որ այդ մեխանիզմը չկա, մենք կառաջարկենք ԱԺ նախագահին, որպեսզի նրա սենյակում հավաքվեն կառավարության անդամներն ու խմբակցությունների ղեկավարները, և մենք կարողանանք կառավարությանը ներկայացնել մեր առաջարկները: Եթե դրանք ընդունվեն, մենք կողմ կքվեարկենք, եթե ոչ, ապա կներկայացնենք մեր համապատասխան դիրքորոշումը»,- նշեց Միքայել Մելքումյանը:
Փետրվարի 12-ին Ազգայի ժողովի նիստում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրեց կառավարության հաստատված ծրագիրը: Գործադիրի ղեկավարին հարց տալու համար հերթագրվել էր 53 պատգամավոր:

ППА имеет 3 основных предложения по программе правительства Армении
Фракция ППА имеет 3 основных предложения по программе правительства Армении. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами в НС Армении сказал депутат от ППА Микаэл Мелкумян.
«Первое – надо сформулировать риски и гарантии по вопросу выполнения программы правительства Армении, второе – заполнить в программе исполнительный календарь по годам, третье – должны быть указаны механизмы выполнения программы правительства Армении»,- сказал депутат от ППА Микаэл Мелкумян.
По его словам, они предложат организовать встречу между членами своей фракции и членами правительства Армении, на которой представят свои предложения.
«Не думаю, что таких механизмов нет, мы предложим организовать встречу между членами своей фракции и членами правительства Армении, на которой представим свои предложения. Если их примут – мы будем голосовать за программу правительства Армении, в противном случае мы представим свою позицию»,- сказал депутат от ППА Микаэл Мелкумян.