ԱՄՆ-ում դատարանը որսագողին պարտավորեցրել Է ամիսը մեկ անգամ դիտել «Բեմբի» մուլտֆիլմը. The Hill
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միսուրիում դատավորը 23-ամյա Դեւիդ Բերրի Կրտսերին, որը մեկ տարվա բանտարկության Է դատապարտվել որսագողության համար, պարտավորեցրել Է ամիսը մեկ անգամ դիտել «Բեմբի» անիմացիոն ֆիլմը: Ինչպես հայտնել Է The Hill թերթը, դատապարտյալի նկատմամբ պատիժը կսկսի իրականացվել դեկտեմբերի 23-ից, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Միսուրիի, Քանզասի եւ Նեբրասկայի նահանգների տարածքում եւ Կանադայում հրազենով եղջերուների ապօրինի որսի դեպքերի հետաքննությունը շարունակվել Է ավելի քան ինն ամիս: Ընդամենը գտել են Միսուրիի 14 բնակիչների, որոնք ընդհանուր առմամբ 230 անգամ խախտել են շրջակա միջավայրի պահպանության օրենքը: «(Որսագողերի կողմից) սպանված եղջերուների մեծ մասն օգտագործվել Է որպես որսավար,- ասված Է դատավորի հայտարարության մեջ:- Ամենից հաճախ կտրել են դրանց գլուխն ու եղջյուրները»: Դատարանը համարել Է, որ մեկ տարվա բանտարկությունը եւ երկու տարվա փորձնական ժամկետը բավարար պատիժ չԷ Բերրի Կրտսերի համար: Նաեւ դատարանը որոշել Է երիտասարդին ցմահ զրկել որսի, ձկնորսության եւ թակարդներ դնելու թույլատրագրից: Բացի դրանից, որսագողը պետք Է մուծի 51 հազար դոլարի չափով տուգանք, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: в США суд обязал браконьера раз в месяц смотреть мультфильм "Бэмби"
Судья в Миссури обязал 23-летнего Дэвида Берри - младшего, приговоренного к году тюрьмы за браконьерство, раз в месяц смотреть анимационный фильм "Бэмби". Как сообщила газетаThe Hill, наказание для осужденного начнет исполняться с 23 декабря.
Расследование случаев незаконного отстрела оленей на территории штатов Миссури, Канзас и Небраска и в Канаде продолжалось более девяти месяцев. Всего было установлено 14 жителей Миссури, которые по совокупности 230 раз нарушили закон о сохранении окружающей среды. "Большинство убитых [браконьерами] оленей пошло на трофеи, - говорится в заявлении судьи. - Чаще всего у них были отрезаны только голова или рога",сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Суд посчитал, что один год в тюрьме и два года испытательного срока - недостаточное наказания для Берри-младшего. Также суд постановил пожизненно лишить молодого человека лицензии на охоту, рыбалку и расстановку ловушек. Кроме того,браконьердолжен будет выплатить штраф в размере $51 тыс.