Ժերար Դեպարդիեն գրանցում է ստացել Նովոսիբիրսկում
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կինոդերասան Ժերար Դեպարդիեն, որը Նովոսիբիրսկ Է ժամանել մշակութային եւ գործարար նախագծերի վրա աշխատելու համար, գրանցում Է ստացել քաղաքի Լենինյան շրջանում: Դեպարդիեն ապրելու չի մնա Սիբիրում, սակայն պլանավորում Է կանոնավոր կերպով այցելել այնտեղ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 3-ին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է Դեպարդիեի ներկայացուցիչ եւ նրա բիզնես-գործընկեր Յուլյա Մոսմանը:
2013 թվականի փետրվարին Ռուսաստանի քաղաքացիություն ստանալուց հետո Ժերար Դեպարդիեն գրանցվել Է Մորդովիայի մայրաքաղաք Սարանսկում: Դերասանը Ֆրանսիայից հեռացել Է 2012 թվականին՝ ունեւոր քաղաքացիների համար հարկը մինչեւ 75 տոկոս կտրուկ բարձրացնելու կառավարության որոշման պատճառով: Դեպարդիեն պլանավորում Է զբաղվել Ռուսաստանի մասին վավերագրական ֆիլմերի շարքով, որոնք նվիրված կլինեն երկրի տարբեր տարածաշրջանների եւ քաղաքների: Բացի դրանից, Դեպարդիեն պլանավորում Է զբաղվել սննդամթերքի գործարարությամբ:

Жерар Депардье получил прописку в самом населенном районе Новосибирска
Киноактер Жерар Депардье, прибывший в Новосибирск для работы над культурными и деловыми проектами, получил прописку в Ленинском районе города. Депардье не останется жить в Сибири, однако планирует регулярно ее посещать. Как передает Арменпресс, об этом сообщила ТАСС в понедельник представитель Депардье и его деловой партнер Юлия Мосман.
В феврале 2013 года после получения российского гражданства Жерар Депардье прописался в столице Мордовии Саранске. Покинул Францию актер в 2012 из-за решения правительства страны резко повысить налог для состоятельных граждан до 75%.
Депардье планирует заниматься циклом документальных фильмов о России, посвященных различным регионам и городам страны. Помимо этого Депардье планирует запускать бизнес, связанный с продуктами питания.