Անջելինա Ջոլին և Բրեդ Փիթը համաձայնության են եկել երեխաների խնամակալության հարցի շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոլիվուդյան աստղեր Անջելինա Ջոլին և Բրեդ Փիթն ամուսնալուծության երկու տարվա գործընթացից հետո համաձայնության են եկել իրենց վեց երեխաների խնամակալության հարցի շուրջ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Դերասանուհու փաստաբան Սամանտա Բլեյ Դիջին հայտնել է, որ համաձայնությունը կայացվել է երկու շաբաթ առաջ, այն ստորագրել են թե՛ դերասանները, թե՛ դատավորները:
Թե ինչ համաձայնության են եկել հոլիվուդյան աստղերը երեխաների խնամակալության շուրջ, չի հաղորդվում:
Հոլիվուդյան ամենասիրելի զույգերից մեկի՝ Ջոլիի ու Փիթի ամուսնալուծության մասին հայտնի դարձավ 2016 թվականի սեպտեմբերին: Անջելինան ամուսնալուծության փաստաթղթեր էր ներկայացրել՝ իր որոշումը պատճառաբանելով ամուսնու հետ անընդունելի տարաձայնությունների առկայությամբ: Դերասանուհին խնդրել էր դատարանին վեց երեխաներին թողնել ապրելու իր մոտ:

Angelina Jolie and Brad Pitt reach agreement over custody of their kids
YEREVAN, DECEMBER 1, ARMENPRESS. Hollywood stars Angelina Jolie and Brad Pitt have reached an agreement over the custody of their children, BBC reported.
Jolie’s lawyer said the couple reached an agreement two weeks ago, however, he did not say how custody would be divided.
The couple separated in September 2016 after two years of marriage, with Jolie citing "irreconcilable differences" when she filed for divorce.
The pair have six children - three biological and three adopted - aged between 10 and 17.
The agreement means they will not have to go to trial over custody, but they have yet to reach a final divorce settlement.