Մելանյա Թրամփը ցուցադրել Է Սպիտակ տան սուրբծննդյան զարդարանքը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի առաջին տիկինը՝ Մելանյա Թրամփը, ցուցադրել Է Սպիտակ տան սուրբծննդյան զարդարանքը, որը կատարվել Է «հայրենասիրության ոգով», տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: ԱՄՆ-ի նախագահի նստավայրի ձեւավորմամբ տեսանյութը հրապարակված Է Twitter-ում Մելանյայի եւ Սպիտակ տան օգտահաշիվներում: Բացի այդ, ԱՄՆ-ի նախագահի նստավայրի ինտերիերի զարդարման մասին խոսվում Է Սպիտակ տան հաղորդագրության մեջ: «Մելանյա Թրամփի կողմից զարդարված Սպիտակ տունը շողում Է հայրենասիրության ոգով»,- ասված Է հայտարարության մեջ:
Նշվում Է, որ Սպիտակ տան յուրաքանչյուր սրահ զարդարված Է որոշակի ոճով եւ նվիրված Է առանձին մարդկանց կամ իրադարձությունների: Ընդ որում Սուրբծննդյան ինտերիերի գլխավոր գույներն են դարձել կարմիրը, կապույտը եւ ոսկեգույնը: Հայտարարության մեջ հավելվում Է, որ դեկտեմբերի ընթացքում Սպիտակ տունը կանցկացնի ավելի քան 100 ընդունելություն եւ կդիմավորի 30 հազարից ավելի այցելուների: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը տիկնոջ՝ Մելանյայի հետ նոյեմբերի 19-ին Ծննդյան տոների եղեւնու դիմավորման արարողություն են անցկացրել երկրի գլխավոր նստավայրում: Վեցմետրանոց ծառն, ավանդույթի համաձայն, բերել են ձիերով լծված կառքով: Սպիտակ տան մուտքի մոտ ԱՄՆ-ի նախագահը եւ առաջին տիկինը դիտել են եղեւնին, որն իրականում բրգաձեւ սոճի Է, ինչից հետո թույլատրել են այն կանգնեցնել:
Ծառը Վաշինգտոն Է ժամանել Հյուսիսային Կարոլինայի նահանգից, որտեղ այն աճել Է Լերի Սմիթի ագարակի լեռներում, ով դարձել Է Սուրբ Ծննդյան տոնածառեր արտադրողների ազգային ասոցիացիայի մրցույթի հաղթող: Փորձագետները եւ գնորդներն ամեն տարի ընտրում են լավագույն արտադրողին, որին պատիվ Է վիճակված պետության ղեկավարին ուղակելու Ծննդյան տոների եղեւնին: Ընտրված եղեւնին կշռում Է ավելի քան 350 կիլոգրամ, այն 25 տարեկան Է:

Меланья Трамп показала патриотичный рождественский интерьер Белого дома
Первая леди США Меланья Трамп продемонстрировала рождественское убранство Белого дома, выполненное "в духе патриотизма",передает Арменпресс.
Видео соформлением резиденции президента США опубликовано вTwitter-аккаунтахМеланьииБелого дома. Кроме того, обукрашении интерьера резиденции президента США говорится всообщении Белого дома.
"Белый дом, украшенный Меланьей Трамп, сияет вдухе патриотизма",— говорится взаявлении.
Сообщается, что каждый зал Белого дома украшен вопределенном стиле ипосвящен отдельным людям илисобытиям вСША. При этом главными цветами рождественского интерьера стали красный, синий изолотой.
В заявлении добавляется, что втечение декабря Белый дом проведет более 100 приемов ивстретит более 30 тысяч посетителей.
Дональд Трамп иего супруга 19 ноября приняли участие вцеремонии встречи рождественской елки вБелом доме. Шестиметровое дерево доставили вповозке сзапряженными лошадьми прямо ко входу вБелый дом, возле которого также играл оркестр военно-морского флота США. В этом году вБелом доме будет стоять елка Лэрри Смита изНьюлэнда, штата Северная Каролина. Прошлым летом он стал победителем конкурса Национальной ассоциации рождественских елок, ас этой наградой ему выпала честь поставить свое лучшее дерево вВашингтоне. До этого он уже неоднократно пытался выиграть вэтой номинации, ноудача улыбнулась ему только вэтом году.