ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը վստահեցում է, որ իրենք լինելու են արմատական-կառուցողական ընդդիմություն
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀԿ-ն լինելու է արմատական-կառուցողական ընդդիմություն. Հանրապետական կուսակցությունը ցանկանում է ԱԺ մտնել իր դեմքը ցույց տալու, վերականգնվելու համար: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱԺ ճեպազրույցում այս մասին հայտարարեց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Մեր նպատակն է ձևավորել խորհրդարանական երկրին հարիր քաղաքական խորհրդարան: Մենք ԱԺ ենք մտնում մեր դեմքը ցույց տալու, վերականգնվելու համար: Մենք լինելու ենք արմատական-կառուցողական ընդդիմություն,-ասաց Բաղդասարյանը:
Նա նշեց, որ իրենց համար գերնպատակ չէ ընդդիմություն կամ իշխանություն լինելը: Նրա կարծիքով՝ յուրաքանչյուր քաղաքական ուժ պետք է պայքարի, որ լինի մեծամասնություն: Բաղդասարյանը չբացառեց, որ խորհրդարանում իրենց կուսակցությունը կարող է և ներկայացված չլինել:
Հարցին՝ ընտրություններին իրենց ցուցակը կգլխավորի արդյոք Սերժ Սարգսյանը, Բաղդասարյանը նշեց՝ առայժմ ոչինչ չեն կարող ասել, քանի որ այդ հարցի քննարկումը կանեն հետագա օրերին: Մոտ օրերս կկայանա իրենց համաժողովը, որից հետ կհայտարարեն ընտրություններին իրենց մասնակցության ձևաչափի մասին:
«Մեր ցուցակը մասնակցության դեպքում պետք է միանշանակ լինի քաղաքական ցուցակ: Մենք որպես ընդդիմություն ենք հանդես գալիս հիմա և մեր ցուցակը կլինի հարիր ընդդիմադր ցուցակին»,-եզրափակեց խմբակցության ղեկավարը:

RPA faction head assures they are going to be radical-constructive opposition
YEREVAN, OCTOBER 26, ARMENPRESS. The Republican Party of Armenia (RPA) is going to be a radical-constructive opposition: the party wants to enter into the Parliament to show its face, to be restored, RPA faction head Vahram Baghdasaryan told reporters at a briefing, reports Armenpress.
“Our goal is to form a political parliament typical to the parliamentary country. We are entering into the Parliament to show our face, to be restored. We are going to be a radical-constructive opposition”, he said.
Baghdasaryan said being an opposition or leadership is not a priority goal for them. According to him, each political force should fight in order to be a majority. He also didn’t rule out that their party may not be represented in the Parliament.
Asked whether their party list will be headed by Serzh Sargsyan during elections, the RPA faction head couldn’t say anything at the moment, adding that this issue will be discussed in coming days. They will hold a meeting in coming days after which they will announce their participation format in the elections.
“In case of participation our list should definitely be a political list. We act as an opposition, and our list will be in accordance with the opposition list”, he said.