Արմեն Ռուստամյանը բացառում է, որ կաշառքի մեջ մեղադրվող պատգամավորը կարող է լինել ՀՅԴ խմբակցությունից
Արմեն Ռուստամյանը բացառում է, որ  կաշառքի մեջ մեղադրվող պատգամավորը կարող է լինել ՀՅԴ խմբակցությունից
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը բացառում է, որ պատգամավորն, ում նկատմամբ կաշառքի հետ կապված քրեական գործ է հարուցվել, կարող է լինել իրենց խմբակցությունից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին պատգամավորը հայտարարեց ԱԺ ճեպազրույցում:
Ազգային ժողովում վարչապետի ընտրության հարցի քննարկման ժամանակ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ պատգամավորներից մեկի նկատմամբ կաշառքի հետ կապված քրեական գործ է հարուցված: Նա նշել էլ , որ դա արդեն 100 տոկոսով ապացուցված գործ է, և արդեն երկու ամիս է՝ իրենց ձեռքի տակ ունեցած մի թղթի պաշտոնական պատասխանին են սպասում այլ երկրից: Վարչապետի պաշտոնակատարի խոսքով՝ որ պատասխանը գա, նախաձեռնություն է լինելու այդ պատգամավորին կալանավորելու վերաբերյալ, դա կաշառքի գործ է:
«Ես ամբողջությամբ բացառում եմ, որ պատգամավորն, ում դեմ քրեական գործի մասին հայտարարվել է, ՀՅԴ-ից է: Գործընթացներն արդեն տեղի են ունենում: Բնականոն ընթացք պետք է լինի, որևէ պատգամավոր չպետք է մտածի, որ իր անձեռնմխելիությամբ պատսպարված է »,-ասաց Ռուստամյանը:
Ռուստամյանը հավաստիացրեց, որ իրենք երբեք չենք խոչընդոտի, որ քննությունը պատշաճ իրականացվի:
Խմբակցության ղեկավարը նշեց, որ քանի որ վարչապետի պաշտոնակատարն այդ պատգամավորի անունը չտվեց, ինքը ևս կխուսափի դրանից:

Армен Рустамян не допускает возможности того, что депутат, обвиняемый в коррупции, может быть членом АРФД
Руководитель фракции АРФД в НС Армении Армен Рустамян не допускает возможности того, что депутат, обвиняемый в коррупции, может быть членом АРФД. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами он сказал 26-го октября в НС Армении.
Напомним, что на заседании Национального Собрания Армении, которое состоялось 24 октября, исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян заявил, что в ближайшее время общественность узнает о самом громком в истории Третьей Республики коррупционном разоблачении. При этом он отметил, что речь идет о конкретном депутате, однако отказался называть имя парламентария.
По его словам, он не информирован о ходе следствия. «Да, вы верно заметили, что, с одной стороны, мы заявляли о том, что не вмешиваемся в судебные процессы, в процесс следствия, но и.о. премьер-министра прекрасно был оповещен о том, на какой стадии находится данный процесс, что происходит, что в данный момент мешает тому, чтобы вопрос вошел в повестку дня. Я действительно не могу сказать, о ком идет речь», - пояснил Рустамян, уверив, что их фракция не будет препятствовать следственным действиям.
Поскольку премьер-министр Армении Никол Пашинян в своем выступлении в парламенте сам не стал называть имен депутатов, подозреваемых в совершении преступлений, нельзя делать каких-либо необоснованных заявлений, заявил руководитель парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Армен Рустамян.