ՀՀԿ-ն հերքում է հանրահավաք անցկացնելու մասին լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հոկտեմբերի 15-ին հանրահավաք չի իրականացնելու: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը՝ արձագանքելով մամուլում տարածված լուրերին, թե ՀՀԿ-ն հոկտեմբերի 15-ին նախատեսում է հանրահավաք անցկացնել:
«Տեղեկություններն այն մասին, որ ՀՀԿ-ն հոկտեմբերի 15-ին հանրահավաք է իրականացնելու չեն համապատասխանում իրականությանը։ Խնդրում եմ լրատվական միջոցներին Հանրապետական կուսակցությանը վերաբերող լուրեր և նորություններ հրապարակելուց առաջ ճշտել դրանց իսկությունը ՀՀԿ գրասենյակից»,- գրել է Արմեն Աշոտյանը:
ՀՀԿ փոխնախագահը նշել է նաև, որ Հավաքների ազատության սահմանադրական իրավունքից օգտվելու որոշման դեպքում ՀՀԿ-ն պատշաճ կերպով կիրազեկի հանրությանը՝ օրենքով սահմանված կարգով:

Republicans deny reports on planned rally
YEREVAN, SEPTEMBER 29, ARMENPRESS. The Republican Party of Armenia (HHK) is denying media reports claiming that they are planning to hold a rally on October 15th.
HHK Vice-President Armen Ashotyan denied the reports on Facebook.
“Reports claiming that the HHK will hold a rally on October 15 are false. I ask the news media to validate reports about the Republican Party with [our office] before publishing them,” the HHK Vice-President said.
He said that they will inform the public as required by law in the event of “deciding to exercise the constitutional right of freedom to assembly”.