Հզոր ժողովուրդ, հզոր քաղաքացի. Նիկոլ Փաշինյանի արձագանքը Երևանի ավագանու ընտրությունների նախնական արդյունքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն, ով աշխատանքային այցով մեկնել է Նյու Յորք, անդրադարձել է Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքներին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Նիկոլ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կատարել է հետևյալ գրառումը. «Հզո՛ր, հզո՛ր, հզո՛ր ժողովուրդ: Հզո՜ր քաղաքացի: Սիրում եմ բոլորիդ, հպարտանում եմ բոլորովդ, խոնարհվում եմ բոլորիդ առաջ: Ծառայում եմ բոլորիդ»:
256 ընտրական տեղամասերում կատարված նախնական հաշվարկների արդյունքում Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Իմ քայլը» դաշինքը հավաքել է 155 հազար 46 ձայն կամ քվեարկությանը մասնակցած քաղաքացիների ձայների 80.81 տոկոսը: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը հավաքել է 13 հազար 892 ձայն կամ ձայների 7.15 տոկոսը: «Լույս» դաշինքը հավաքել է 9 հազար 824 ձայն կամ ձայների 5.06 տոկոսը: Ընտրություններին մասնակցած մյուս քաղաքական ուժերից որոշների հավաքած ձայները գերազանցում են 1 տոկոսը, իսկ մնացածի ձայները նույնիսկ մեկ տոկոսի չի հասնում:

Мощный народ, мощный гражданин: отклик Никола Пашиняна на предварительные итоги голосования в выборах в совет старейшин Еревана
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, который выехал с рабочим визитом в США, прокомментировал предварительные итоги голосования в выборах в совет старейшин Еревана. Как передает «Арменпресс», об этом он пишет на своей странице в Facebook.
Он написал: «Мощный, мощный, мощный народ, мощный гражданин! Люблю вас всех, горжусь и преклоняюсь перед вами! Служу вам всем!».
По итогам голосования на 256 избирательных участках за блок «Мой шаг» проголосовали 155 тысяч 46, или 80.81 % избирателей. За ППА - 13 тысяч б892 избирателей, или 7.15 %; за блок «Луйс» проголосовали 9.824 избирателя, или 5.06%, за за некоторые другие силы проголосовали около 1% избирателей, некоторые не набрали и 1%.