Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հուլիսի 31-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մանե Թանդիլյանին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգից:
«Վեհափառ Հայրապետը, շնորհավորելով նախարարին նշանակման առիթով, նրան բերեց արդյունավետ աշխատանքի իր բարեմաղթանքները: Զրույցի ընթացքում անդրադարձ կատարվեց սոցիալական ոլորտում Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի կողմից իրականացվող ծրագրերին, մասնավորապես՝ երեխաների պաշտպանությանն ուղղված խնամքի կենտրոններին: Այս առնչությամբ քննարկվեցին նախարարության և Մայր Աթոռի սոցիալական ծառայությունների գրասենյակի միջև գործակցությանն առնչվող հարցեր»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հանդիպմանը ներկա են եղել Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնի վարչատնտեսական բաժնի տնօրեն Գերաշնորհ Տ. Մուշեղ եպիսկոպոս Բաբայանը և սոցիալական ծառայությունների գրասենյակի տնօրեն Արժանապատիվ Տ. Մարկոս քահանա Մանգասարյանը:

His Holiness Garegin II receives minister of labor and social affairs
YEREVAN, AUGUST 1, ARMENPRESS. His Holiness Garegin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, on July 31 received minister of labor and social affairs Mane Tandilyan, the Mother See of Holy Etchmiadzin told Armenpress.
His Holiness Garegin II congratulated the minister on appointment and expressed wishes of productive work in her activities.
During the meeting they discussed the ongoing programs by the Mother See of Holy Etchmiadzin in the social field, in particular, the child care centers. Issues relating to the cooperation between the ministry and the social services of the Mother See on this matter were discussed.