Արդարադատության նախարարության ՊՈԱԿ-ի տանիքի փլուզման հետևանքով մահացել է մեկ աշխատակից, մյուսի վիճակը ծանր է
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևան քաղաքի Արշակունյաց պողոտայում հուլիսի 16-ին ՀՀ արդարադատության նախարարության «ՀՀ փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տանիքի փլուզման հետևանքով մահացել է մեկ աշխատակից, մյուսի վիճակը ծանր է:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց դեպքի վայր ժամանած ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը: Նրա խոսքով՝շենքի տանիքի փլուզման պահին աշխատակիցներն անցնում էին շենքի տակով:
«Աշխատակիցներից մեկը վերակենդանացման բաժանմունքում է՝ նախնական տվյալներով գանգուղեղային տրավմայով: Մյուսն էլ թեթև քերծվածքներ էր ստացել: Այս պահին եղած տեղեկություներով արդեն դուրս է գրվել հիվանդանոցից»,-նշեց նա:
Նախարարը նշեց, որ դեպքի առիթով նախապատրաստվում են նյութեր քրեական գործ հարուցելու համար:
«Շինաշխատանքներ են կատարվել շենքի պայմանները բարելավելու ուղղությամբ: Ուսումնասիրություններ կարվեն, եթե կան մեղավորներ, նրանք կբացահայտվեն և կենթարկվեն պատասխանատվության»,-հավելեց նախարարը:
Տուժածները տեղափոխվել են Էրեբունի բժշկական կենտրոն: Արտակ Զեյնալյանը դեպքի վայրից ուղևորվում է նրանց տեսակցության:

Вследствие обрушения крыши в здании ГНКО Министерства юстиции Армении погиб сотрудник, другой – тяжело ранен
Вследствие обрушения крыши в здании ГНКО Министерства юстиции Армении на проспекте Аршакуняц погиб сотрудник, другой сотрудник был тяжело ранен. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал министр юстиции Армении Артак Зейналян. По его словам, в момент обрушения люди проходили перед зданием.
«Один из сотрудников – в реанимации, по предварительным данным, с черепно-мозговой травмой. Другой получил легкие повреждения, в данный момент, он уже выписан из больницы»,- сказал он.
По его словам, готовятся материалы для возбуждения уголовного дела. «Проводились строительные работы по благоустройству здания. Проведут изучение, если будут виновные – они будут наказаны»,- сказал он.
Министр юстиции Армении Артак Зейналян намерен посетить рабебого в МЦ «Эребуни».
Как сообщалось ранее, сегодня, 16 июля, в 11:13 по местному времени, в службу «911» МЧС Армении поступило сообщение о том, что здание по проспекту Аршакуняц 23 в Ереване частично обрушилось, есть пострадавший, требуется помощь спасателей.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью МЧС РА, на место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда.
Выяснилось, что обрушился карниз фасада здания (приблизительно 10 м.), вследствие чего есть пострадавшие.
До приезда спасателей на место происшествия трое пострадавших были госпитализированы в медцентр «Эребуни». Состояние двоих оценивается как тяжелое, одного – как средней тяжести.