Հայաստանը կուսումնասիրի Ֆրանսիայի կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելու արգելքը հանելու մասին տեղեկությունը. ՊՆ խոսնակ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը մեկնաբանել է ադրբեջանական կայքերից մեկի տարածած տեղեկատվությունն այն մասին, թե Փարիզը ֆրանսիական ընկերությունների համար վերացրել է Ադրբեջանին պաշտպանական նշանակության արտադրանք վաճառելու արգելքը:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Հովհաննիսյանն ասաց. «Եթե տեղեկատվությունը հաստատվի, Հայաստանի համապատասխան մարմինները կզբաղվեն այդ հարցով»: Նա հավելեց նաև, որ ադրբեջանակն կողմի տարաբնույթ հայտարարություններին այդքան էլ լուրջ չի վերաբերվում:
«Интерфакс-Азербайджан»-ն ավելի վաղ գրել էր, թե պաշտոնական Փարիզը ֆրանսիական ընկերությունների համար վերացրել է Ադրբեջանին պաշտպանական նշանակության արտադրանք վաճառելու արգելքը:

Armenia to examine information on France's lifting ban on arms sales to Azerbaijan – defense ministry spox
YEREVAN, JULY 10, ARMENPRESS. Armenia’s defense ministry spokesperson Artsrun Hovhannisyan commented on the Azerbaijani media reports according to which Paris has lifted the ban on arms sales to Azerbaijan for the French companies.
“If this information is confirmed, the respective bodies of Armenia will deal with this issue”, the spokesperson told Armenpress, adding that he doesn’t react to various Azerbaijani statements so seriously.
Earlier Interfax-Azerbaijan reported that official Paris has removed the embargo on sales of defense products to Azerbaijan.