Ադրբեջանական ընդդիմությունը «նախանձով» է անդրադառնում ներհայաստանյան իրավիճակին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական ընդդիմադիր «Թուրան» լրատվական գործակալությունն անդրադարձել է Հայաստանի Հանրապետության նոր կառավարության անդամների ժողովրդական ապրելակերպին և գործելաոճին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, «Թուրանը» գրում է. «Նրանք (հեղ.նախարարները) երթևեկում են մետրոյով, ոտքի վրա համբուրգեր են ուտում, օգտվում են հասարակական ծառայություններից: Հայաստանի նոր առաջնորդներն ապրում են, ինչպես հասարակության մյուս ներկայացուցիչները: Իշխանության եկած կառավարության նոր անդամները վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ ամեն կերպ ցույց են տալիս, որ իրենք մարդիկ են ժողովրդի միջից»:
«Թուրան»-ը, մասնավորապես, անդրադարձել է ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանի՝ մետրոյով երթևեկելու հանգամանքին:
Ալիևյան բռնատիրական ռեժիմի ներքո կամքի և խոսքի ազատությունից գրեթե զրկված ադրբեջանական հասարակությունը նույնպես հետևելով ՀՀ-ում տեղի ունեցող զարգացումներին և ժողովրդավարական իրավիճակին՝ սոցկայքերում ակտիվ գրառումներ և մեկնաբանություններ է կատարում, որոնցից պարզ է դառնում, թե ինչպես են ադրբեջանցիները «նախանձում» հայերին և բաղձանքով սպասում ալիևյան ռեժիմից իրենց ազատագրման օրվան:

Азербайджанская оппозиция с завистью пишет о внутриполитической ситуации в Армении
Азербайджанское оппозиционное информационное агентство Turan затронуло образ жизни и поведения членов нового правительства Республики Армения.
Как сообщает Арменпресс, Turan пишет: «Они (министры) путешествуют на метро, едят гамбургеры на своих ногах, пользуются общественными услугами. Новые лидеры Армении живут как другие члены общества. Новые члены кабинета во главе с премьер-министром Николом Пашиняном показывают, что это люди из числа людей».
Turan, в частности, коснулся того факта, как министр образования и науки Армении Араик Арутюнян пользуется метро.
Азербайджанское общество, которое почти лишено воли и свободы выражения мнений при диктаторском режиме Алиева, также следует за активными событиями и демократическими событиями в Армении, делает активные посты и комментарии в социальных сетях, из которых становится ясно, как азербайджанцы завидуют армянам и ждут освобождения от режима Алиева.