Հորդորում և պահանջում եմ դադարեցնել քաղաքացիական անհնազանդության բոլոր գործողությունները. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը անհասկանալի է համարում այն, որ որոշ քաղաքացիներ պատշաճ ձեւով չեն արձագանքում քաղաքացիական անհնազանդության բոլոր ակցիաները դադարեցնելու իր կոչին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նա գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Ինձ համար անհասկանալի է, որ կան քաղաքացիներ, ովքեր պատշաճ ձեւով չեն արձագանքում քաղաքացիական անհնազանդության բոլոր ակցիաները դադարեցնելու եւ առկա խնդիրների շուրջ կառավարության հետ աշխատելու իմ կոչին:
Սիրելի հայրենակիցներ, կրկին անգամ խնդրում, հորդորում եւ պահանջում եմ՝ դադարեցնել քաղաքացիական անհնազանդության առանց բացառության բոլոր ակցիաները եւ աշխատել կառավարության հետ՝ ձեզ հուզող հարցերը քննարկելու եւ լուծելու համար»,- նշել է Փաշինյանը:
Նրա խոսքով՝ ժողովրդի վստահությունը վայելող կառավարության դեմ քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաներ իրականացնելը նշանակում է քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաներ իրականացնել իրենք իրենց դեմ կամ իրականացնել սաբոտաժի գործողություններ:
«Կրկին անգամ խնդրում, հորդորում եւ պահանջում եմ այս պահից դադարեցնել քաղաքացիական անհնազանդության առանց բացառության բոլոր գործողությունները, եթե դրանք սաբոտաժ չեն ընդդեմ ժողովրդի վստահությունը վայելող կառավարության, հետեւաբար՝ ընդդեմ ժողովրդի»,- ասել է ՀՀ վարչապետը:
Նա կոչ է արել աջակիցներին տարածել ուղերձը և գործողություններ իրականացնող քաղաքացիներին ներկայացնել նրա բովանդակությունը, «իհարկե՝ սիրո եւ համերաշխության մթնոլորտում»:

YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan issued a statement on Facebook, stating that he cannot understand that some citizens do not properly react to his call to end all acts of civil disobedience, reports Armenpress.
“I cannot understand that there are some citizens who do not properly react to my call to stop all civil disobedience campaigns and work with the government on existing issues.
Dear compatriots, I once again ask, urge and demand to stop all civil disobedience campaigns without any exception and work with the government to discuss and solve your issues of concern”, the PM said.
He stated that carrying out civil disobedience campaigns against the government that enjoys the people’s trust means to carry out civil disobedience acts against themselves or to conduct sabotage actions.
“I once again ask, urge and demand to end all civil disobedience campaigns without any exception at this moment, if they are not a sabotage against the government enjoying the people’s trust, hence they are against the people”, he said.
PM Pashinyan called on his supporters to spread this message and present its content to the citizens who carry out these actions, but “of course in the atmosphere of love and solidarity”.