Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծաղիկներ խոնարհեց Անհայտ զինվորի հուշարձանին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Երևանի Հաղթանակի զբոսայգում մասնակցեց Շուշիի ազատագրման 26-ամյակի և Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 73-րդ տարեդարձի տոնակատարություններին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում նախագահը շնորհավորեց բոլորին Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առիթով: «Այսօր հաղթության օր է, նաև կարող ենք ասել, որ նոր հանրապետության առաջին օրն է և այդ օրը հաղթական է:Մեր երկրում շատ բան է փոխվել երեկվանից հետո: Այսօր մենք ունենք նոր վարչապետ և ժողովրդի մեծ մասը, երիտասարդները մեծ հույսեր ունեն, որ վաղն ավելի լավ է լինելու, քան երեկ, և վաղը չէ մյուս օրը ավելի լավ է լինելու, քան վաղը»,-ասաց նախագահը:
Հաղթանակիզբոսայգում տոնական միջոցառումներին ներկա էին նաև Ամենայն ՀայոցԳարեգին Բ կաթողիկոսը, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը, Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Գեորգի Կուտոյանը, ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը, ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը, ովքեր ծաղիկներ խոնարհեցին Անհայտ զինվորի հուշարձանի մոտ:

President Sarkissian lays flowers at memorial of Unknown Soldier in Victory Park
YEREVAN, MAY 9, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian on May 9 attended the celebrations in Yerevan’s Victory Park dedicated to the 26th anniversary of the Liberation of Shushi and the 73rd anniversary of the victory of the Great Patriotic War, reports Armenpress.
At a briefing with reporters the President congratulated everyone on the Victory and Peace Day.
“Today is a victory day, and we can also say that today is the first day of the new Republic, and this day is victorious. A lot has changed in our country since yesterday. Today we have a new Prime Minister, and most of the people, the youth hope that tomorrow will be better than yesterday, and day after tomorrow will be better than tomorrow”, the President said.
The celebrations in the Victory Park were also attended by Catholicos of All Armenians Garegin II, Speaker of the Parliament Ara Babloyan, Director of the National Security Service Georgi Kutoyan, President of the Constitutional Court Hrayr Tovmasyan, acting Foreign Minister Edward Nalbandian, acting Defense Minister Vigen Sargsyan. The officials laid flowers at the memorial of Unknown Soldier.