Անգլիայում 28 հազար դոլարով աճուրդի Է դրվել Սթիվեն Հոքինգի ինքնագրով գիրքը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անգլիայում 20 հազար ֆունտ ստեռլինգով (28 հազար դոլարով) առցանց աճուրդի Է դրվել անգլիացի տեսաբան-ֆիզիկոս Սթիվեն Հոքինգի (1942 – 2018) հազվագյուտ ինքնագրով գիրքը: Այս մասին, ինչպես հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը, ասված Է Nate D Sanders-ի աճուրդավարների հաղորդագրության մեջ:
Նրանց տվյալներով՝ գիտնականը կարողացել Է վերջին անգամ «Ինդուստրիալ հեղափոխության հնագիտություն» հրատարակության մեջ ստորագրել 1973 թվականին այն բանից առաջ, երբ հիվանդացել Է հազվագյուտ ձեւի կաթվածահարությամբ եւ սկսել Է տեղաշարժվել անդամալույծի սայլակով:
Գրքում, բացի Հոքինգի ինքնագրից, կան նաեւ Քեմբրիջի համալսարանի Տեսական աստղագիտության ինստիտուտի այլ գիտնականների ստորագրություններ:

Книга с автографом Стивена Хокинга выставлена на аукцион в Англии за $28 тысяч
Книга с редким автографом английского физика-теоретика Стивена Хокинга (1942-2018) выставлена на онлайн-аукцион в Англии за £20 тыс. фунтов стерлингов ($28 тыс.). Как передает Арменпресс, об этом говорится в сообщении аукционеров Nate D Sanders.
По их данным, ученыйсумел в последний раз расписаться в издании "Археология Индустриальной революции" в 1973 году перед тем, как заболелредкой формойпаралича и стал перемещаться исключительно в инвалидной коляске.
Помимо автографа Хокинга в книге содержатся росписи и других ученых Института теоретической астрономии Кембриджского университета.