Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ քաղաքական հանձնաժողովի ներկայացուցիչները հարգանքի տուրք մատուցեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում մարտի 19-21-ը գտնվող Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանի ուղեկցությամբ այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ հարգանքի տուրք մատուցեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, պատվիրակության կազմում են 27 երկրների խորհրդարանների ներկայացուցիչներ՝ ընդհանուր թվով շուրջ 50 պետական-քաղաքական գործիչներ: Պատվիրակության ներկայացուցիչները ծաղիկներ խոնարհեցին անմար կրակի մոտ, ապա շրջայց կատարեցին Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացան Ցեղասպանության մասին վկայող նյութերին:
Պատվիրակությունը Հայաստան էր ժամանել մարտի 20-ին Երեւանում անցկացնելու Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ քաղաքական հարցերի հանձնաժողովի հերթական նիստ:

Члены политической комиссии Парламентской ассамблеи стран франкофонии отдали дань памяти жертв Геноцида армян
Находящаяся в Армении 19-21 марта делегация политической комиссии Парламентской ассамблеи стран франкофонии в сопровождении депутата НС М. Есаян посетила мемориальный комплекс Цицернакаберд и отдала дань памяти жертв Геноцида армян.
Как сообщает «Арменпресс», в ее составе представители парламентов 27 стран - почти 50 государственных и политических деятелей. Представители делегации возложили цветы к вечному огню, осмотрели экспозицию музея-института Геноцида, ознакомились с материалами.
Делегация прибыла в Армению для проведения очередного заседания политической комиссии Парламентской ассамблеи стран франкофонии, которое состоится 20 марта.