Ադրբեջանը կրկին խեղաթյուրում է. ԵԽ-ն Խոջալուի հետ կապված որևէ փաստաթուղթ չի ընդունել
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը կրկին խեղաթյուրում է փաստերը. Եվրոպական խորհրդարանը Խոջալուի հետ կապված որևէ փաստաթուղթ չի ընդունել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ընդամենը Ադրբեջանի հետ բարեկամության ակումբի անդամ 22 պատգամավորներ ստորագրել են հայտարարություն, որում ոչ «ցեղասպանություն», ոչ էլ հայեր, կամ Հայաստան նշում չկա։
Նախօրեին ադրբեջանական ԶԼՄ-ները լուրեր էին տարածել, թե իբր Եվրոպական խորհրդարանը «Խոջալուի իրադարձությունների» հետ կապված հայտարարություն է ընդունել:
Ավելի վաղ, Մարնեուլում ադրբեջանցիների հետ հանդիպմանը Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին չի տրվել մասնակից երիտասարդներից մեկի սադրանքին, ով խնդրել էր նախագահին մեկ րոպե լռությամբ հարգել ադրբեջանական հերթական զավեշտի՝ «Խոջալուի իրադարձությունների զոհերի» հիշատակը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները նշել են, որ մեկ րոպե լռության արարողություն տեղի չի ունեցել, փոխարենը Մարգվելաշվիլին նշել է, որ հետևում է ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացին:

Azerbaijan again distorts reality – European Parliament has not adopted any document over Khojaly
YEREVAN, FEBRUARY 26, ARMENPRESS. Azerbaijan again distorts the reality. The European Parliament has not adopted any document over Khojaly. ARMENPRESS reports 22 MEPs representing the ClubofAzerbaijan`sFriendsin the European Parliamenthave signed a declaration where nothing is mentioned about “genocide”, or Armenians or Armenia.
A day before the Azerbaijani mass media spread information that allegedly the European parliament has adopted a declaration over the “Khojaly events”.
Earlier, in a meeting with Azerbaijanis in the Georgian city Marneuli, President of Georgia Giorgi Margvelashvili did not yield to the provocation of one of the participant young men, who asked the President to honor the memory of the victims of the so-called “Khojaly events” with a minute of silence.
Azerbaijani media outlets note that the ceremony of the one-minute silence did not take place, instead Margvelashvili noted that he follows Nagorno Karabakh conflict settlement process.