Պուտինը խոստովանել Է, որ սմարթֆոն չունի
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, ելույթ ունենալով Գիտության եւ կրթության խորհրդի նիստում, խոստովանել Է, որ ինքը սմարթֆոն չունի, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Միխայիլ Վալենտինովիչ, դուք ասացիք, որ բոլորն Էլ սմարթֆոն ունեն: Իսկ ես չունեմ սմարթֆոն, դուք Էլ չունեք, տեսնում եք: Մինչդեռ ասում եք՝ բոլորն ունեն»,- դիմել Է պետության ղեկավարը Կուրչատովի ինստիտուտի՝ ավելի վաղ ելույթ ունեցած նախագահին՝ Ռուսաստանի ԳԱ-ի թղթակից-անդամ Միխայիլ Կովալչուկին:
ՌԴ-ի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը դեռ 2014 թվակային հայտնել Էր, որ Պուտինը չունի իր շարժական հեռախոսը, եւ նախագահը նախընտրում Է օգտագործել «կապի այլ տեսակներ»:

Путин признался, что у него нет смартфона
Президент РФ Владимир Путин, выступая на заседании Совета по науке и образованию признался, что у него нет смартфона, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Михаил Валентинович, вы сказали, что у всех смартфоны есть. А у меня нет смартфона, и у вас нет, видите. А говорите, у всех есть", - обратился глава государства к ранее выступавшему президенту Курчатовского института, член-корреспонденту РАН Михаилу Ковальчуку.
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков еще в 2014 году сообщал, что у Путина нет своего мобильного телефона и президент предпочитает использовать "другие виды связи".