ՀՀ որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 9-ի ժամը 19:00-ի դրությամբՍոթք-Քարվաճառավտոճանապարհին ևՎարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Հունվարի 8-9-ը, 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 10-11-ը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են թույլ տեղումներ, տեղ-տեղ՝ մառախուղ:
Նախարարությունը բոլոր վարորդներին հորդորում ենք մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ԱԻՆ-ի պաշտոնական կայքից, Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության ԱԻ դեպարտամենտից ևՌԴԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետությանգլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայնՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բացէ բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

Black ice formed on some roads of Armenia
YEREVAN, JANUARY 9, ARMENPRESS. According to the Ministry of Emergency Situations of Armenia on January 9 by 19:00 black ice is formed on some roads of Armenia.
Black ice is formed on some parts of Vardenyats pass and Sotk-Karvachar roadway. The Ministry urges drivers to use only winter tires when driving to regions.
As ARMENPRESS was informed from the official website of the Ministry, the Department of Emergency Situations of the Ministry of Internal Affairs of Georgia andthe general department of the Republic of Northern Ossetia of the Ministry of Emergency Situations of the Russian Federationinform that Stepantsminda-Larsi highway is open for all types of vehicles.