«Ֆիչ Ռեյթինգս»-ը բարձրացրել է Երևանի վարկանիշը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ֆիչ Ռեյթինգս» (Fitch Ratings) միջազգային վարկանիշային գործակալությունը 2017 թվականի դեկտեմբերի 22-ին վերանայել և բարձրացրել է Երևանի վարկանիշը՝«B+» մակարդակում «Կայուն»-ից սահմանելով այն «Դրական», ինչը կարևոր ձեռքբերում է ինքնուրույն վարկային քաղաքականություն վարելու առաջին քայլերն անող համայնքի համար։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Ֆիչ Ռեյթինգս» վարկանիշային գործակալությունը տվյալ հանգամանքը դիտարկում է որպես Երևանի վարկունակության նշանակալի դրական փոփոխություն:
Առավել մանրամասն տեղեկատվությունը տեղադրված է «Ֆիչ Ռեյթինգս» գործակալության պաշտոնական կայքում:
Նախորդ տարվա դեկտեմբերի սկզբին «Ֆիչ Ռեյթինգս» վարկանշային գործակալությունը վերահաստատել էր Երևան քաղաքի վարկանիշը՝ հանրային ֆինանսների բնագավառում այն սահմանելով «B+» մակարդակում «Կայուն» կանխատեսմամբ:

Fitch Ratings повысил рейтинг Еревана
Международное рейтинговое агентство Fitch Ratings 22-го декабря 2017 года пересмотрело и повысило рейтинг Еревана на уровне «B+» с прогноза «Стабильный» до «Позитивный», что является важным достижением для общины, которая делает первые шаги по проведению независимой кредитной политики.
Как сообщили Арменпресс в Управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана, рейтинговое агентство Fitch Ratings этот факт рассматривает как положительное изменение кредитоспособности Еревана.Более подробная информация доступна на официальном сайте агентства Fitch Ratings.
Напомним, что в начале декабря 2017 года рейтинговое агентство Fitch Ratings подтвердило рейтинг Еревана в сфере общественных финансов на уровне «B+», прогноз «Стабильный».