Վարչապետը հանձնարարեց ուշադրություն դարձնել «Զվարթնոց»-ից Երևան և «Շիրակ»-ից Գյումրի ճանապարհների բարեկարգմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կառավարության նիստում անդրադարձավ 2018 թվականին Հայաստանում նախատեսվող խոշոր միջոցառումներին և նախապատրաստական աշխատանքներին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, վարչապետը նշեց, որ 2018-ին Հայաստանում կայանալու են երեք խոշոր իրադարձություններ՝ Հայաստանի Հանրապետության և մայիսյան հերոսամարտերի 100-ամյակի և Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակի միջոցառումները, ինչպես նաև հոկտեմբերին Ֆրանկոֆոնիայի՝ Երևանում կայանալիք գագաթնաժողովը։
Կազմակերպչական աշխատանքներն արդեն ընթացքի մեջ են։
«Հաշվի առնելով, որ ի թիվս այլ հանգամանքների, այս կապակցությամբ ակնկալվում են նաև զբոսաշրջային այցեր հանձնարարում եմ Տարածքային կառավարման և զարգացման, Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարներին, Քաղաքաշինության պետական կոմիտեի նախագահին, Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահին, Հայաստանի Հանրապետության մարզպետներին, ինչպես նաև առաջարկում եմ Երևանի քաղաքապետին և Գյումրու քաղաքապետին՝ 2-ամսյա ժամկետում համատեղ միջոցներ ձեռնարկել՝ ուղղված Երևան քաղաքի, ինչպես նաև Գյումրու, Վանաձորի, Հայաստանի Հանրապետության այլ մարզկենտրոն քաղաքների մուտքի և ելքի ճանապարհների, ճարտարապետական լուծումների կանոնակարգմանը և միջավայրի բարեկարգմանը, առանձնակի կարևորելով «Զվարթնոց»օդանավակայանից դեպի Երևան տանող և «Շիրակ» օդանավակայանից դեպի Գյումրի տանող ճանապարհների հատվածները, և արդյունքները ներկայացնել Կառավարության աշխատակազմ»,- ասաց վարչապետը։

Премьер-министр Армении Карен Карапетян поручил уделить внимание дорогам, ведущим из аэропорта «Звартноц» в Ереван и аэропорта «Ширак» в Гюмри
Премьер-министр Армении Карен Карапетян коснулся намеченных к проведению в Армении в 2018 году 3 крупных мероприятий и потребовал заняться благоустройством дорог в преддверие этих мероприятий. Как передает «Арменпресс», об этом он сказал в ходе заседания правительства Армении 14-го декабря.
Премьер-министр Армении Карен Карапетян коснулся процесса подготовки трех предстоящих в 2018 году в республике крупных мероприятий – саммита Франкофонии, 100-летнего юбилея провозглашения первой Республики Армения и героических Майских сражений, 2800-летия основания Еревана.
Как сказал премьер-министр Армении Карен Карапетян, уже активно ведутся организационные работы.
«С учетом того, что в этой связи ожидаются и туристические посещения, поручаю в 2-месячный срок принять меры по приведению в порядок въездных дорог в Ереван, Гюмри, Ванадзор и другие областные центры, регулированию архитектурных решений и благоустройству среды»,- сказал премьер-министр Армении Карен Карапетян.
Премьер-министр Армении Карен Карапетян поручил уделить особое внимание дорогам, ведущим из ереванского международного аэропорта «Звартноц» в Ереван, аэропорта «Ширак» в Гюмри, результаты необходимо представить в аппарат правительства Армении.